Przerywanie na LPG i benzynie

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Przerywanie na LPG i benzynie

Postprzez Marek87 » 27 lip 2008, o 23:02

Witam,
mam taki problem w Golfie (1,6 z 1993 75km) mojej dziewczyny po tym jak raz z konieczności został zatankowany gaz jak się okazało bardzo słabej jakości :evil: auto zaczęło przerywać na LPG i potem również na benzynie. Gaz został wyjeżdżony do zera i zalany nowy na Shell-u ale sytuacja się powtarza lekkie przerywanie przy przyśpieszaniu na LPG i tak samo ostatnio zaczęło się dziać na benzynie. Czy regulacja instalacji pomoże??, możliwe że pojawiły się jakieś błędy w sterowniku silnika od tak słabego paliwa?? będę wdzięczny za każdą pomoc :-)
Marek87
Czytacz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 22:52
Lokalizacja: Łódzkie

Przerywanie na LPG i benzynie

 

Postprzez arngolf » 27 lip 2008, o 23:42

Witam! Najlepsza rada w tym momencie udac sie do serwisu gazu i podlaczyc pod kompa niech zobacza czy golf nie dostaje zbyt ubogiej mieszanki gazu. Niech sprawdza tak przy okazji dzialanie lambdy i filtr gazu. Napisz co i jak po tej wizycie pozdrawiam arngolf!!!
arngolf
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:19
Lokalizacja: pomorskie

Postprzez Marek87 » 28 lip 2008, o 12:43

Dzięki, jak tylko uda mi się gdzieś ustawić auto na regulacje i sprawdzenie wszystkiego na pisze co i jak było. Wie ktoś może czy w Łodzi najlepiej udać się na regulacje instalacji do firmy Stefanowski Na Gaz czy są też jakieś inne dobre warsztaty?

[ Dodano: 2008-07-29, 15:50 ]
Witam,
Byłem dzisiaj akurat obok warsztatu co prawda bez Golfa ale wszedłem i zapytałem o co chodzi z tym przerywaniem. Powiedzieli, że jeśli przerywa na benzynie i na LPG to trzeba sprawdzić najpierw cały zapłon świece kopułkę kable itd. Zrobię to już przy wymianie tarcz i klocków jak auto i tak będzie stało.
Marek87
Czytacz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 22:52
Lokalizacja: Łódzkie

Postprzez barrister » 30 lip 2008, o 09:50

myślę że to nie wina paliwa, rozumiem że jak jedziesz i dodajesz gazu to wóz ma takie szarpanie na przyśpieszaniu, najwięcej czuć pewnie na 3 biegu. Powineś sprawdzić wiązkę kabli pod akumlatorem idzie tam cały zwój przewodów, zaizoluj ją, A sprawdz to tak, odpal wóz i zostaw go na jałowym niech włączy się wentyl 2 razy, na zamkniętej komorze silnika. wentyl osuszy elektrykę, wtedy się przejedz. jeśli bedzie ok to elektryka ma spinola. U mnie pomogło pozdro.
barrister
Czytacz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 12:00
Lokalizacja: jeżewo

Postprzez Marek87 » 31 lip 2008, o 11:11

Dzięki za rady koledzy, wczoraj się dorwałem w końcu do Golfa i okazało się, że z jednej strony obsunęło się zapięcie od kopułki zapiąłem tak jak powinno być i obeszło się bez wizyt u mechanika, wszystko gra :)
Marek87
Czytacz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 22:52
Lokalizacja: Łódzkie


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 13 gości