Problem z rozruchem

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Problem z rozruchem

Postprzez Patryczek1241 » 27 paź 2014, o 17:48

Witam, mam problem. Otóż posiadam golfa III 1.4 60km na mono wtrysku z LPG, i mój problem polega na tym że samochód coraz częściej nie chce odpalać. Ogólnie wygląda to tak że gdy przekręce kluczyk na zapłon to normalnie w przełączniku od gazu świeci sie dioda i na desce rozdzielczej też tak jak zwykle bywa są zapalone wszystkie czerwone kontrolki, natomiast gdy zaczne kręcić rozrusznikiem próbując go odpalić to kontrolki gasną i dioda przełącznika od gazu również przestaje świecić tak jakby nagle stracił napięcie, ale rozrusznik normalnie kręci tylko nie odpala. Niewiem czy to tylko na gazie nie odpala czy też na benzynie ponieważ od jakiegoś czasu mam też problem z zapalaniem na benzynie, tak jakby go przelewało. Dodam jeszcze że najczęściej coś takiego sie dzieje jak samochód jest rozgrzany i po krótkim postoju próbuje go odpalić. I czego to może być przyczyna? Coś ze stacyjką? Bardzo proszę o pomoc bo to zaczyna być denerwujące :zly:
Avatar użytkownika
Patryczek1241
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 kwi 2014, o 22:59
Lokalizacja: Żyrardów

Problem z rozruchem

 

Postprzez pablomed » 28 paź 2014, o 15:08

możliwe że stacyjka odcina prąd w chwili działania rozrusznika. Wyjaśnisz podając na krótko plus z aku do czarnego kabla stacyjki (można do czarnego we wtyczce cewki ), jeśli wtedy kontrolki nie będa gasły przy rozruchu i będzie palił to prawie na bank stacyjka, rzadko uszkodzenie na jej wiązce lyb wtyczce tej wiązki do skrzynki bezpieczników
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Patryczek1241 » 28 paź 2014, o 17:56

Tak zrobiłem, temat do zamknięcia. Przyczyną jest stacyjka ;) Dziękuje za pomoc :-)
Avatar użytkownika
Patryczek1241
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 kwi 2014, o 22:59
Lokalizacja: Żyrardów


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości