problem z pojemnością butli LPG

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

problem z pojemnością butli LPG

Postprzez silspaw » 31 maja 2008, o 12:46

Witam.Jestem posiadaczem golfika 3 z 92r 1.8 75KM silnik AAM + LPG i mój problem wyglada następująco.Mam założony gazik BRC i ogolnie nie narzekam bo gazownia spisuje sie swietnie,ale ....
Zbiornik mozna zatankowac tylko w 80% i tak mając zbiornik w kole o poj. ok34L(nie pamietam dokładnie ale switam mi cos 32-34L) jego pojemnosc w 80%

34x80%=27.2
32x80%=25.6

ale u mnie wchodzi tylko 24,5L gazu, (to już max nawet jak wyjezdze gaz do cna tak ze juz nawet nie chce odpalac na gazie, tylko trzeba na Pb dojechac na CPN)i co z resztą...???

Kumpel ma taki sam gaz , zakladany w tym samym zakladzie i ma tak samo.
Byl juz na wymianie jakis tam zaworkow, poziomowaniu butli ale to nic nie pomoglo.
Jakieś sugestie?
silspaw
Badacz tematu
 
Posty: 205
Dołączył(a): 18 sie 2007, o 15:12
Lokalizacja: konin

problem z pojemnością butli LPG

 

Postprzez DaRu » 1 cze 2008, o 00:47

Kolego tak jest zawsze... reszta to gaz lotny no i więcej Ci nie wejdzie, a do tego jest w butli pływak tak jak w spłuczce do kibelka:) ... ja wepchnąłem kiedyś 27 litrów... a miałem puste aż auto zgasło.a tak jak muli już auto to wchodzi okolo 25...

Zobacz sobie na poniższe skany :)



Obrazek

Obrazek
Golfisko sprzedane. Już powoli do bankructwa doprowadzało. Ulga totalna...
Avatar użytkownika
DaRu
Czytacz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 20 gru 2007, o 20:54
Lokalizacja: Konin

Postprzez bemo24 » 1 cze 2008, o 10:20

Ja mam butle 39 l a stopien napelnienia jest 31,2 litra ale nie raz wejdzie mi 34 literki..
bemo24
 

Postprzez K@mil » 1 cze 2008, o 10:23

silspaw, mam taka sama pojebnosc i tez mi tyle wchodzi wiec sie nie martw z gazem tak jest :P :P :P najwazniejsze zeby palil malo hee :mrgreen:
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez KUBALA » 1 cze 2008, o 21:57

panowie jest dokładnie tak jak piszecie
gaz dobutli
tankowany jest w stanie ciekłym i dopiero w redyktorze pod wpływem temperatury zmienia stan skupienia,
zbiornik tankowany jest w ok 80% ze tylko ze względów bezpieczeństwa
ponieważ gaz w stanie płynnym cały czas próbuje zmienić awój stan skupienia te 20 % to miejsce pozostawione właśnie dla tego gazu, np: tankujemy do pełna w 100 % latem słońce podgrzeje powietrze mocniej niz zwykle, gaz nie bedzie miał miejsca aby się rozprężyć no i bum..bedzie cabriolet, :lol:
czarna perła
Avatar użytkownika
KUBALA
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 28 maja 2008, o 10:15
Lokalizacja: SKWIERZYNA

Postprzez MarcinKowalczuk » 4 cze 2008, o 20:53

Ja mam butle 44l i w zime wchodzilo mi cos ok 40l teraz w lato robi sie wieksza poduszka w butli i wchodzi mi ok35l prz kompletnie pustej butli. Pozdrawiam
MarcinKowalczuk
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 13 sie 2007, o 19:27
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sfiq » 13 cze 2008, o 15:58

podegnij sobie odpowiednio plywak jak wyjezdzisz gaz
do twojej butli powinno wchodzic jak sam napisales 34x80%=27.2

mozesz spokojnie ustawic na ok 30l i nic sie nie stanie

ew mozesz wymienic butle na wieksza (max srednica to 60cm)
Obrazek
sfiq
Czytacz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 23 sty 2008, o 05:46
Lokalizacja: ZGL

Postprzez Pan Kleks » 16 cze 2008, o 09:56

hmmmmm,
u mnie problem wyglada trochę inaczej - do tej pory do pustej bańki wchodziło mi ok 27 litrów. ostatnio wchodzi trochę więcej. Gość przegiął kasując mnie za ponad 30 litrów. (poza tym - teoretycznie - wychodzi większe spalanie) Byłem na sprawdzeniu instalacji czy nic się nie rozszczelniło - jest OK. Kumpel mi tłumaczył o różnym ustawieniu cisnienia w dystrybutorze ale wtedy powinienem na "ciaśniej zatankowanym zbiorniku" przejechać więcej niz zwykle. niestety - przebieg był typowy. Ogólnie-polecił na poczatek zmienic stację bo moze na tej pompiarz celowo robi jakis przekręt z przepływomierzem.

acha, jako stary gazownik (na gazie jeżdżę w różnych kolejnych autach od 97 roku) niewiele jest mnie w stanie zadziwić. Pamiętam jak jeszcze z dystrybutora nabijali butle turystyczne. Facet mi zatankował z takim rozmachem ze wydęło 2 kg butlę. Że jej nie rozerwało - moje szczęście, bo ją przez tydzień woziłem w bagazniku. Potem "na rybach" zdziwił mnie metrowy płomień z kuchenki gazowej. Dopiero po bliższych oględzinach okazało się ze butla jest lekko wydęta na kształt "bałwanka"
Napisałem to - ku przestrodze, bo wbrew zakazom - jeszcze przy dystrybutorach trafiają się pompiarze chetni do nabijania turystycznych butli.
Pan Kleks
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 29 paź 2007, o 10:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez silspaw » 25 cze 2008, o 12:01

Ok dzieki chlopaki teraz wiem ze to pewnie wina plywaka.Punkty przyznane,pozdrawiam i zamykam temat. :-D I pozdrowienia dla kolegi DaRu z Konina
silspaw
Badacz tematu
 
Posty: 205
Dołączył(a): 18 sie 2007, o 15:12
Lokalizacja: konin


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 8 gości