Problem z odpaleniem na benzynie

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Postprzez trajano » 11 sty 2018, o 19:09

Mam instalację LPG w moim bolidzie. Ostatnio mam problem z odpaleniem na benzynie. Na LPG odpala realnie i chodzi super. Na benzynie kręci rozrusznik ale nie odpala. Nawet nie "kaszlnie". Pompa na krótko podpięta działa. Przekaźnik wymieniony. Po przekręceniu kluczyka nie słychać pompy. Na kostce z pompy mam tylko napięcie 0.2 V na zewnętrznym pinie. Paliwo jest. Nie wiem co dalej sprawdzać i co może być powodem braku uruchomienia silnika.
Jeszcze coś. Na zdjęciu zaznaczyłem kostkę, chyba z wtrysku, nie jestem pewien. Tutaj jest na zewnętrznym pinie 4.5V
A tak przy okazji, cała przepustnica jest u mnie luźna. Prawdopodobnie poprzedni właściciel nie bardzo ją dokręcił. Czy jest możliwość dokupienia uszczelki pod nią? Jak ona się nazywa fachowo?

Edit:
Problem rozwiązany. Powodem braku możliwości odpalenia na benzynie był bezpiecznik, który ze starości się utlenił. Z zewnątrz wyglądał jakby był dobry, ale defacto nie przepływał przez niego prąd. Po wymianie na nowy wszystko działa.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
trajano
Berbeć

Rocznik: 7
Silnik: 1.4
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Problem z odpaleniem na benzynie

Postprzez denim » 22 lut 2018, o 10:54

Może być to problem techniczny a może też wystarczy zastosować dodatek do paliwa, który zmniejsza skutki złej smarowności i paliwa, które wlewamy do naszych baków. Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nie każde paliwo, które kupujemy jest najwyższej jakości i nie mam tutaj na myśli tylko mniejszej ilości km przejechanych na tym paliwie, a też szybsze zużywanie się pewnych części i niszczenie silnika. Ja stosuje ten dodatek do paliwa http://tec2000.pl/produkt/fuel-system-cleaner/ , spróbuj może Ci pomoże.
denim
Berbeć

Powrót do Silniki benzynowe (LPG)