Problem z obrotami ???

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Problem z obrotami ???

Postprzez Matt_at » 5 wrz 2008, o 16:32

Witam otóż mam taki problem

Gdy auto jeżdzi na benzynie jest wszystko ok. na gazie też pod warunkiem że nie jeżdzi się na niskich obrotach czyli do około 1800 obrotów. jeśli długo jest na niskich obrotach nagle zaczyna słabnąć i na postoju ma 780 obrotów .. tak ledwie pyrka aż zgaśnie ... po ponownym zapaleniu jest ok. wszystko też super działa jak się trzyma powyżej 2 tys obrotów... Jaka jest przyczyna ??

[ Dodano: 2008-09-06, 21:24 ]
innym objawem jest że silnik wtedy jest bardzo słaby....
Matt_at
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 27 sie 2008, o 09:32
Lokalizacja: Krosno

Problem z obrotami ???

 

Podobny problem

Postprzez Grzenio » 10 wrz 2008, o 19:41

W moim 1,6 ABU jest identycznie. Na benzynie autko chodzi idealnie. Po przełączeniu na gaz jest wszystko ok jak mam powyżej 2 tyś. obrotów. Najbardziej sytuacja denerwuje mnie jak stoję w korku. Obroty potrafią spaść do 500-600 poczym ponownie powracają do 800-900. Zdarza się przy próbie ruszenia że autko nie chce jechać. Nie reaguje na wciśnięcie pedała gazu. Jak wcisnę sprzęgło i dodam gazu ,a obroty zwiększą się na 3-4 tyś autko ruszy. Butla jest przeważnie pełna. Regulacja gazu była jakieś 2 tyg temu. Instalacja jest założona 1,5 miesiąca temu. Od razu poże założeniu instalacji nie zauważyłem tego problemu.Przy regulacji gazu gazownik stwierdził że pewnie niedługo sonda lambda będzie do wymiany bo nie pracuje w całym zakresie. Spalanie narazie jest w normie około 9 litrów gazu w cyklu mieszanym.
Grzenio
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 17 sie 2008, o 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Matt_at » 11 wrz 2008, o 17:03

czyli to jest przyczyną ?? mi ktoś mówuił żebym spróbowałwymienić filtr powietrza ale czy coś to da ??
Matt_at
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 27 sie 2008, o 09:32
Lokalizacja: Krosno

Postprzez Cysiu_NS » 11 wrz 2008, o 17:08

posprawdzaj wszystkie filtry jezeli sie nie poprawi jedz na regulacje mozesz tez zmienic swiece
Życie jest piękne! Jeśli prawidłowo dobierze się środki antydepresyjne
Avatar użytkownika
Cysiu_NS
Gaduła
 
Posty: 480
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 14:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez Matt_at » 11 wrz 2008, o 17:51

właśnie z regulacją jest problem bo gaz był zakładany w Krakowie a mieszkam teraz w krośnie i nikt nie chce sie podjąć regulacji a jak już ktoś chce to nie ma oprogramowania... Dziś kupiłęm filtr powietrza także opowiem czy coś to dało

[ Dodano: 2008-09-11, 22:35 ]
problem rozwiązany :D wymiana filtra bardzo pomogła(stary był aż czarny :-o ) teraz wszystko chodzi ok na bezynie było ok bo benzyna nie wymaga aż tak czyatego fiiltra. teraz czuje jakby autu przybyło ze 20 koni :-P :hyhy:

[ Dodano: 2008-09-12, 14:51 ]
a jednak nie ... problem jest nadal zauwazyłęm że pojawia się poniewaz temperatura wynosi tak 95 stopni a to chyba za duzo ... jak ją zbić ??
Matt_at
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 27 sie 2008, o 09:32
Lokalizacja: Krosno


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości