Problem z Gazem

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Postprzez Gość1 » 13 kwi 2008, o 22:45

Witam,posiadam golfa z 1993r silnik 1.6 na jednopunkcie,założyłem do niego instalacje gazową i co jakiś czas pojawia mi się problem .Otóż podczas jazdy gdy puszczam pedał gazu odczuwa się samoistne podawanie gazu,trwa to około 2-3 sekund i zdaża się to co jakiś czas.(Samocho po "zdjęciu nogi z gazu" reaguje na 1-2 sekundy a zachwile na 2-3 sekundy zachowuje się jak by noga była na "pedale gazu".CZy wie może ktoś co moze być przyczyną takiego zachowania.Prosze o info.Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Gość1
Gość1
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 kwi 2008, o 22:33
Lokalizacja: Stalowa wola

 

Postprzez walkowal » 25 kwi 2008, o 21:22

mam ten sam problem przy silniku 1,8.
byłbym wdzięczny za pomoc w tym temacie
walkowal
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 kwi 2008, o 21:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez dziabi3 » 26 kwi 2008, o 20:22

moze to być :

albo krokowy lpg silnik sie zacina - >rozkręcić i wyczyścić do sucha

albo jest to złe wyregulowana instalacja - >jechać i podejrzeć jak gaziarz to ustawił

albo instalator nie podłączył tps sygnału z przepustnicy i komp lpg nie wie kiedy zdejmujesz nogę z gazu i wzbogaca jeszcze kilka sekund mieszanek a pęd powietrza wpycha wystarczająca ilość powietrza do silnika i daje to ciągniecie silnika kilka sekund - > albo podłączyć sygnał 4 pin albo wykręcić wlot powietrza odwrotnie niż kierunek jazdy

może to byc silniczek krokowy przepustnicy który sie zacina -> rozkręcić i wyczyścić a potem podejzeć czy działa to widać
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

Postprzez jn » 28 kwi 2008, o 12:14

sie ma

też mam golfa 1.6 z gazem - i miałem ten sam problem pulujący pedał gazu i jeszcze pozostające obroty ok 2000 - prosta sprawa: najwyraźniej dostaje sie lewe powietrze w miejscu uszczelki między kolektorem i przepustnicą - sprawdźcie to w pierwszej kolejności wystarczy uszczelić albo wymienić gumę i problem zniknie
jn
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 17 sie 2007, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Postprzez baton208 » 1 maja 2008, o 10:34

Mam instalację z automatem. Po automatycznym przełączeniu na gaz raz przełącza "miękko" a innym razem mało co nie wyrwie silnika z ramy.
baton208
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 kwi 2008, o 12:38
Lokalizacja: Kraków


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości