pompa wody

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

pompa wody

Postprzez mariuszwalas » 22 wrz 2008, o 19:41

witam, w jednym z postów przeczytałem ze można sprawdzić pompę wody po rzez zdjęcie węża który dochodzi do zbiornika płynu chłodzącego. Czy zaraz po odpaleniu i zdjęciu tego cieniutkiego
węza powinien sie lać płyn czy nie, bo u mnie sie nie leje dopiero po skierowaniu go ku dołowi cieknie z niego, dodam ze nie ma termostatu bo został wyjęty na czas letni. Proszę porady pozdrawiam
mariuszwalas
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 15:56
Lokalizacja: kielce

pompa wody

 

Postprzez mani51 » 22 wrz 2008, o 19:56

mariuszwalas napisał(a):dodam ze nie ma termostatu bo został wyjęty na czas letni.


? :-o :shock: :przestraszony: :zakrecony: :super: co za mechanior Ci to zrobił? ja bym go spalił na stosie :lol:

takie rzeczy to tylko w erze :-|

a to że nie leje się z tego wężyka równie dobrze może oznaczać że masz poprzytykane kanały...przy pompie musiałyby się pourywać wszystkie łopatki żeby przestała pompować...jak przegazujesz to też nie leci?

zobacz to
http://www.golf3.pl/topics36/grzeje-sie-vt9274.htm
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez mariuszwalas » 22 wrz 2008, o 20:08

termostat to ja wyjąłem a potem nie miałem czasu zalożyć, a co do przegazowania to nie sprawdzałem
mariuszwalas
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 15:56
Lokalizacja: kielce

Postprzez mani51 » 22 wrz 2008, o 20:17

no to przeczytaj ten temat co podałem, załóż termostacik jak vw przykazał i dopiero sprawdzaj...no chyba że miałeś jakieś problemy z układem chłodzenia i dlatego wyjąłeś termostat...mi się wydaje że po otwarci termostatu to znacznie słabiej leci z tego wężyka a skoro u Ciebie go nie ma....
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez mariuszwalas » 22 wrz 2008, o 20:46

tak miałem problemy, bo za bardzo mi sie grzał silnik i dlatego wyjąłem termostat, ale jak dodam gazu to leci płyn z tego wężyka

[ Dodano: 2008-09-22, 20:50 ]
i jeszcze jedno, po jezdzie przez okres letni bez termostatu wycieka mi płyn z chłodnicy w dolnych cz to oznaka ze przewody albo chłodnica była "zamulona" i dlatego ją rozwaliło???
mariuszwalas
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 15:56
Lokalizacja: kielce

Postprzez pablomed » 22 wrz 2008, o 20:51

mariuszwalas, tak będzie w tej beztermostatowej wersji golfa.
Jak jest jak ma być to z węzyka porządnie leci póki termostat się nie otworzy, a jak się otworzy to dopiero po przegazowaniu. A jak leci słabo nawet na zimnym to trzeba wsadzić paluszek w dziurę po wyjetym termostacie i ocenić czy łopatki pompy się nie połamały, lub czy wirnik się nie obraca na ośce, bywa tak w zamiennikach z plastykowym wirnikiem.

[ Dodano: 2008-09-22, 20:53 ]
mariuszwalas napisał(a):i jeszcze jedno, po jezdzie przez okres letni bez termostatu wycieka mi płyn z chłodnicy w dolnych cz to oznaka ze przewody albo chłodnica była "zamulona" i dlatego ją rozwaliło???
to oznacza że zerdzewiała albo jest mechanicznie uszkodzona. Nie ma co sie bawić tylko kupić nową lub sprawną używkę. U dołu chłodnicy po bokach często pojawia się korozja blachy spinającej boczny plastyk chłodnicy z radiatorem, tego nie opłaca się naprawiać.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez mani51 » 22 wrz 2008, o 21:00

tak jak kolega pablomed napisał najlepiej wymienić chłodnicę...ja do swojego kupiłem nówkę za 115zł ale tańsze też były a sama wymiana to w moim przypadku trwała około 45 min u kumpla na kanale ale nawet bez kanału dało by radę...i tak muisz spuścić płyn żeby założyć termostat więc zastanów się nad wymianą chłodnicy
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez mariuszwalas » 22 wrz 2008, o 21:12

ok, dzięki za porady pozdrawiam ;-) , a jak wymienie chłodnice i założe termostat to napisze czy wszystko gra papa

[ Dodano: 2008-11-23, 13:12 ]
kilka dni temu załozyłem nowy termostat i przy zakładaniu sprawdziłem czy pompa wody ma te łopatki, i jednak ma i nawet próbowałem ruszyć samym kołem które jest napędzane paskiem, jednak pompa wody jak na moje oko jest sprawna, ale znowu jest temperatura 110 stopni, dolny wąż dochodzący do chłodnicy jest zimny a ten górny taki gorący ze ciężko go dotknąć co jest grane, i czujnik temperatury jest nowy :-( :-( :-( :?: :?:
mariuszwalas
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 15:56
Lokalizacja: kielce


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości