Odpalanie na gazie

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Odpalanie na gazie

Postprzez s0ny » 1 lip 2008, o 20:39

Witam ma pytanie mam Golfa III 1,8 na punktowym wtrysku z LPG czy jest mozliwosc zebym odpalil go na Gazie bo jest to chyba sekwencyjny gaz gdyz nie mam mozliwosci przelaczenia na przelaczniku :(
s0ny
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 cze 2008, o 17:04
Lokalizacja: Poznań

Odpalanie na gazie

 

Postprzez K@mil » 1 lip 2008, o 20:46

Musisz miec... guzik z funkcja odpalania na gazie... benzynie i benzynie i przlancza sam na gaz...

Kupiles dopiero golfa? ?
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez s0ny » 1 lip 2008, o 21:20

K@mil napisał(a):Musisz miec... guzik z funkcja odpalania na gazie... benzynie i benzynie i przlancza sam na gaz...

Kupiles dopiero golfa? ?


Jak By tak bylo to bym sie nie pytal na guziku moge wylaczyc albo wlaczyc gaz a odpala mi zawsze na bezynie a po przekroczeniu 3 tys przelacza sie na gaz :)
s0ny
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 cze 2008, o 17:04
Lokalizacja: Poznań

Postprzez pawelek03576 » 3 lip 2008, o 19:08

witam ja też mam założony gaz z jednym guzikiem ktorym włączam gaz albo benzyne i to wcale nie jest sekwencja

kupiłeś tego golfa z gazem czy sam zakładałeś ? bo po cenie moge ci powiedzieć czy masz sekwencje czy mono

[ Dodano: 2008-07-03, 19:17 ]
ten guzik można wymienić na taki na którym będziesz mogł odpalać od razu na gazie ale czy to ma jakiś sens ? rozwiązanie które masz teraz założone jest o tyle dobre że zimą oszczędza ci silnik bo pewnie jest u ciebie też tak jak u mnie że dopiero po przekroczeniu pewnej temperatury przełącza na gaz.
Zimny silnik na gazie ma mniejszą dynamike bo parownik nie rozpręża gazu
Avatar użytkownika
pawelek03576
Gaduła
 
Posty: 588
Dołączył(a): 7 maja 2008, o 16:42
Lokalizacja: wójcice

Postprzez arek3358 » 3 lip 2008, o 21:31

witam jest mozliwosc odpalania na gazie trzeba po wlaczeniu zaplonu trzeba nacisnac ten przelacznik i przytrzymac go kilka sekund az uslyszysz takie klikniecie ,jezeli jest to taki przycisk n a dotyk ?bo u mnie taki byl ,a druga sprawa to umnie to nie dzialalo zaraz po zalozeniu gazu i pojechalem do tego warsztatu gdzie mi zakladali i mi to wlaczyli,mowili ze to odpalanie awaryjne i lepiej odpalac na bezynie ale ja w plusowych temp. odpalalem na gazie i bylo ok. pozdro ;-)

[ Dodano: 2008-07-03, 21:35 ]
p.s ale nie jestem zwolennikem gazu dlaczego ?lista odp. jest dluga jesli cie to interesuje to napisze

[ Dodano: 2008-07-03, 21:36 ]
p.s ale nie jestem zwolennikem gazu dlaczego ?lista odp. jest dluga jesli cie to interesuje to napisze
arek
arek3358
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 21:49
Lokalizacja: witten

Postprzez SotoM » 4 lip 2008, o 11:40

nie znam sie na gazowniach ale moj wujas miał taki mysk ze kucnełam mu pompa paliwa. a na gazie nie mogł tez odpalic.ale jest taki myk ze trzeba polewac parownik goraca woda i odpalisz bez problemu na gazie.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez exspo007 » 14 lip 2008, o 11:02

A ja mam pytanie, czy sekwencje mozna odpalac na gazie? Bo ten co zakładal mi instalacje to mowil ze nie ale sprobowalem i odpalilna gazie :) tylko nie wiem czy nie spieprze sobie instalacji.
exspo007
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 14:17
Lokalizacja: Polska


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości