Obrot spadają, nie reaguje na pedał gazu

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Obrot spadają, nie reaguje na pedał gazu

Postprzez bobbeer » 13 sie 2008, o 21:43

Witam wszystkich.
Mam poważny problem z silnikiem 1.6 na gazie.
po odpaleniu silnika na benzynie po naciśnięciu pedału gazu obroty spadają do 400/min albo gaśnie. Teraz auto jest u mechanika i gość powiedział, że to jest komputer i sterownik gazu, ale jeszcze nie potrafi znależć przyczyny co może go psuć. Na gazie jest wszystko OK. Do tego pije paliwo jak smok. Objawy nasilały się podczas zimy i wilgoci. Teraz jest ciepło i dalej się to utrzymuje. Pewnie już sie zepsuło na amen:( Wcześniej pomagało na jakiś czas resetowanie komputera, teraz już nie.
Pomóżcie koledzy, albo podajcie mi namiary do dobrego Magika w podkarpackim.
Pozdrawiam
bobbeer
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 sie 2008, o 21:35
Lokalizacja: Przemyśl

Obrot spadają, nie reaguje na pedał gazu

 

Postprzez marcinkoz2910 » 15 sie 2008, o 14:24

masz gaz na lince czy na potencjometrze??
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez bobbeer » 17 sie 2008, o 10:23

Dzięki marcinkoz2910 za zainteresowanie. Nie mam pewności ale silnik mam identyczny jak Ty i to nie jest wina samego gazu, bo na LPG chodziło, mechanik mi powiedział wczoraj, że dalej sie męczy:(
bobbeer
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 sie 2008, o 21:35
Lokalizacja: Przemyśl

Postprzez marcinkoz2910 » 17 sie 2008, o 13:58

mogą być jeszcze dwie opcje albo kończy ci się czujnik HALLA albo jest walnięty czujnik temperatury cieczy

[ Dodano: 2008-08-17, 13:59 ]
a najlepiej to jak masz możliwość to podepnij go pod komputer i zobaczysz czy coś wypluje czy nie... pozdro
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez bobbeer » 17 sie 2008, o 20:06

Hej. Komputer wskazuje różnie, raz sonda lambda, raz złądawkę paliwa, raz czujnik Halla, nie wiem czego się czepić, nie będę przecież wymieniał w ciemno, mam ograniczony budżet:))
bobbeer
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 sie 2008, o 21:35
Lokalizacja: Przemyśl

Postprzez marcinkoz2910 » 17 sie 2008, o 21:16

komputer zawsze prawde powie no chyba że ktoś coś źle robi...
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez bobbeer » 10 wrz 2008, o 20:39

Witam Kolego. Wziąłem auto od mechanika, zapłaciłem za wymioane krokowego i lambda plus kable i świece 650 zł. Do tego gość mi przestawił położenie przepustnicy!!! Auto zabrałem w gorszym stanie niż zostawiłem. Pojechałem w końcu do kolegi, sam sobie podłączyłem kompa i kolega przesunął mi położenie przepustnicy na stare miejsce i komp wskazuje tylko jeden błąd czujnika stukowego. Teraz objawy są takie, że na gazie chodzi ok (tylko czasem obroty zawieszają się na ok 2500 na chwile), na benzynie zaś czasem obroty spadają do 400 i po chwili wskakują na 900. Ale oprócz tego przy naciśnięciu pedału gazu strasznie ciężko wchodzi na obroty i zużywa dużo paliwa. Na gazie zużycie normalne. Czy faktycznie to jest czujnik stukowy?
Pomóżcie.
bobbeer
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 sie 2008, o 21:35
Lokalizacja: Przemyśl


- - - Recenzje abonentów usług operatora bezprzewodowego światłowodu https://speedomat.net/fiber/airmax-internet-opinie można odszukać na niezależnym forum użytkowników



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości