Nierówno pracuje na zimnym silniku...

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Nierówno pracuje na zimnym silniku...

Postprzez sosenek1 » 14 wrz 2008, o 08:35

Mam pytanie;
Jestem posiadaczem golfa z silnikiem 1,8 90km benzyna/gaz no i jak silnik jest zimny, tzn. po nocy to strasznie szarpie dopóki sie nie nagrzeje. Mowie o pracy na benzynie, gdy przerzuce na gaz problem znika. Nie wiem czy to wina wtrysków, ale dodam że odpala bez żadnych problemów, i przez jakies 10 s po odpaleniu pracuje równo, no i potem w miare upływu czasu cały silnik drży coraz bardziej i nie ma mocy. Czy może to być wina jakiegoś komputerka, a moze trzeba cos wyregulowac? Teraz jest 5 stopni w nocy i rano jest masakra, to nie wiem co będzie jak przyjdzie zima i będzie -10 :/

Pozdrawiam
sosenek1
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28 mar 2008, o 11:41
Lokalizacja: Sochaczew

Nierówno pracuje na zimnym silniku...

 

Postprzez dziabi3 » 14 wrz 2008, o 21:13

ja bym stawiał na malejące cisnienie w układzie zasilania pb

kumpel ma teraz podobną zajawke tylko on musi odpalac auto jak jeszcze pracuje pompa bo potem juz nie

u niego poszedł regulator cisnienia w wtrysku jest razem zamontowany

spróbuj zgasić silnik i odpalić jeszcze raz jak znowu pochodzi 10 sekund dobrze a potem się zacznie pieprzyc to szukaj przyczyn w niskim cisnieniu paliwa chociaż to morze jakis czujnik temperatury daje błedne dane i komp pb zczytuje je po chili i daje złe dawki pb
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

Postprzez uli » 15 wrz 2008, o 15:26

ja mialem takie same objawy co sie okazalo wypalony palec i kopulka juz sie skonczyla. Spr w jakim masz to wstanie ale stawiam na to 8-)
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sosenek1 » 15 wrz 2008, o 16:05

Przewody i kopułka była wymieniana jakiś niecały rok temu, ale kto wie...
sosenek1
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28 mar 2008, o 11:41
Lokalizacja: Sochaczew


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości