nie zaskakuje na benzynie

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

nie zaskakuje na benzynie

Postprzez strzeliniasty » 18 paź 2008, o 08:38

witam
niedanow kupilem swojego golfika z lpg i mam problem. instalacja zostala zalozona dokladnie 7miesiecy temu na gazie auto pali super ale nie cce zapalic na benzycie. poprzedni wlasciciel mowi ze jakis filterek nalezy wymienic bo ponoc jest zapchany. pytalem sie znajomyc mowili ze jedyny filterek jest przy zbiorniku - filter paliwa. idzie zima instalacja sie sama przelacza a w zimie na gazie kica odpalac. prosze o pomoc
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

nie zaskakuje na benzynie

 

Postprzez rudy » 18 paź 2008, o 08:47

filter paliwa znajduje sie pod podwoziem od strony pasażera koszt ok 25- 30 zł ale z tego co piszesz to sprawdz czy działa pompa paliwowa
Avatar użytkownika
rudy
Badacz tematu
 
Posty: 202
Dołączył(a): 17 wrz 2008, o 12:23
Lokalizacja: Załuki

Postprzez strzeliniasty » 18 paź 2008, o 08:59

a jak to sprawdzic
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez pablomed » 18 paź 2008, o 10:05

najpierw posłuchaj czy brzęczy przez chwilkę po włączeniu zapłonu, jest w zbiorniku paliwa. Ale może być odcięta na stałe więc to nie dowod że niesprawna jeśli milczy.Wtedy można odkręcić dekielek okrągły w podłodze bagażnika i na kable pompy podać napięcie na próbę. Czerwono-żółty plus masa brązowy. Potem kwestia tego filtra, nalepiej wymienić profilaktycznie koło 3 dychy jest pod podłogą przed zbiornikiem.
A potem wielka niewiadoma czy układ wtryskowy jest sprawny, czyli sam wtryskiwacz, jego sterowanie itd.
Skoro ktoś już zrezygnował z jazdy na benie całkowicie, to możliwe że jest tam jakaś głębsza usterka i trzeba ją znaleźć.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez strzeliniasty » 18 paź 2008, o 10:59

z tego co gosciu mowil to samochod na benzynie chodzi ale przerywa. w serwisie lpg (bylem sprawdzic instalacje) gosciu mi powiedzial ze skoro gaz dochodzi do komory spalania tzn ze wtrysk jest ok.
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez rudy » 18 paź 2008, o 12:00

to sprawdz pompę paliwa przekręć kluczyk na zapłon i posłuchaj jak z tyłu coś zabuczy to pompa powinna być ok a jak nie to sprawdz zasilanie tak jak napisał ci kolega pablomed i daj znać czy jest ok jeśli nie to będziemy szukać dalej
Avatar użytkownika
rudy
Badacz tematu
 
Posty: 202
Dołączył(a): 17 wrz 2008, o 12:23
Lokalizacja: Załuki

Postprzez strzeliniasty » 20 paź 2008, o 21:47

witam

dzisiaj z ciekawosci po powrocie z pracy pod domem przelaczylem silnik z lpg na benzyne i zaraz po przelaczeniu zaczal sie dlawic reagowal na wcisniecie pedalu gazu ale pracowal nierowno a z wydechu czuc bylo benzyne (taki sam zapach jak przy zalaniu swiec)

wydaje mi sie ze cos blokuje dolot paliwa do silnika albo zapchany fitrer albo niepoprawnie dzialajaca pompka paliwa
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez drehm » 21 paź 2008, o 14:49

a odłacz aku na pol godz i zobacz czy bedzie chodzil na benz, bo ja tez tak mam i to na chwile pomaga ,prawdopodobnie czujnik powietrza zasysanego -G 42 daj znac...!
drehm
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 paź 2008, o 12:51
Lokalizacja: starogard gd.

Postprzez strzeliniasty » 21 paź 2008, o 20:42

temat mozna uznac za zamkniety

dzisiaj pojechalem z golfikiem na komputer i wyszlo ze jedna z wtyczek przy ukladzie wtyrskowym nie ejst wcisnieta do konca. pracownik serwisu pdszedl wpial jak nalezy i autko zaczelo idealnie palic na benzynie.
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez 12romanno » 3 lis 2008, o 21:16

cześć am mały problem nie moge odpalic na benzynie
mam golfa3 1.8 75koni zapalam narazie na gazie tylko idzie zima. wyminiłem kolektor sonde mnonwtrysk pompa sprawna . poprostu same odpalanie bo pozniej jest wszystko ok moze troche za dużo spala bo 13 l benzyny . pomocy juz niewiem gdzie szukac pozdro :-) :?:
romanno
12romanno
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 21:15
Lokalizacja: katowice


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości