Nie odpala

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Nie odpala

Postprzez pawel.koz » 7 lut 2016, o 23:33

Witam wszystkich. Jestem nowym uczestnikiem forum więc do końca nie wiem czy już był omawiany temat czy nie. Proszę o pomoc w sprawie Golf 3 1992 rok 1.4 benzyna gaz. Do tej pory nie było problemu natomiast wybrałem się na przejażdzżkę 300 km w jedną stronę i z powrtotem. Wszystko było ok jednak podjechałem pod dom zaniosłem torby i koniec auto nie odpala kręci ale nie odpala nawet na pych od ok 2 tyg. Auto ma zamontowane odcięcie zapłonu ale jest zdemontowane więc to nie to. Świece są suche jednak zauważyłem problem z kopułką gdyż miałem wciśnięty i zapieczony tzw węglik. Wymieniłem kopułkę ale teraz znów mam problem ponieważ nie wiem jak podłączyć kable. Czytałem oglądałem i wiem że ma być 1 3 4 2 ale czy możecie napisać po chłopsku 1 dół lewy itp.? plis? ponadto mam pytanie czy palec rozdzielacza można ruszyć ręką i tak samo pasek alternatora? Ponieważ ja nie mogę i boję się że coś się stało. Proszę o pomoc. A dla informacji tych którzy to jeszcze czytają to jestem tzw samoukiem i szczerze nie lubię jeździć po mechanikach bo mam z nimi różne przygody. Staram się robić wszystko sam ale niestety od 6 lat użytkowania auta przysedł czas na forum bo już nie wiem co mam dalej robić. Pozdrawiam jako nowy użytkownik i liczę na pomoc.
pawel.koz
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 lut 2016, o 23:18
Rocznik: 1992
Silnik: 1.4
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Nie odpala

 

Re: Nie odpala

Postprzez Thorsten » 8 lut 2016, o 18:21

http://obrazki.elektroda.pl/8665138200_1343213159.jpg

Foto z kolejnością przewodów zapłonowych.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Nie odpala

Postprzez pawel.koz » 8 lut 2016, o 20:19

No dzięki według tego schematu podłączyłęm ale nadal nic kręci ale nie odpala a mam jeszcze pytanie palec rozdzielacza powinien być ustawiony na taką "rysę" prawda? a jak przekręcić ten palec ręką powinno się udać czy nie?
pawel.koz
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 lut 2016, o 23:18
Rocznik: 1992
Silnik: 1.4
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Nie odpala

Postprzez łukasz1983 » 8 lut 2016, o 20:56

pawel.koz napisał(a):mam jeszcze pytanie palec rozdzielacza powinien być ustawiony na taką "rysę" prawda? a jak przekręcić ten palec ręką powinno się udać czy nie?

Tak palec ma wejść w określone miejsce i ręką nie powinieneś go przekręcić.



A wracając do twojego pierwszego postu piszesz,że świece są suche.I tu jest chyba problem,bo jak nie chce ci zapalić i problem byłby po stronie elektryki,to świece miałbyś zalane.Sprawdź wtrysk,czy podaje paliwo
Ostatnio edytowano 8 lut 2016, o 20:59 przez łukasz1983, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Nie odpala

Postprzez pawel.koz » 18 lut 2016, o 23:29

A więc tak, auto kreci kreci kreci dostaje troszkę paliwa, na rozpuszniku wchodzi troszkę na obroty i nic, zaczne od "tyłu" pompa paliwa wymieniona,dziala,przewody w baku przy pompie nie poskrecane, iskra na swiecach jest, przewody podlaczone dobrze, kopulaka wymieniona, weglik ok, przy wymianie kopułki palec rozdzielaca był ustawiony na "ukos" dziś jak zdjąłem kopułkę to jest ustawiony pionowo, auto kręcone dość długo wchodzi na rozruszniku na obroty i nic az rozrusznik przerywa, i jeszcze jedno jak zdejme kopulke to jest palec rozdzielacza i taka osłonka metalowa ona lata o nie mogę jej ni jak ustawić na sztwno ma to jakies znaczenie?
pawel.koz
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 lut 2016, o 23:18
Rocznik: 1992
Silnik: 1.4
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości