Nie działa przełącznik BENZ - GAZ POMOCY

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Nie działa przełącznik BENZ - GAZ POMOCY

Postprzez Piotrek1.6 » 4 paź 2008, o 10:59

Wogóle nie mam możliwości zmiany benzyna - gaz . nie świecą mi sie kontrolki od zmiany i pracuje tylko na paliwie . Dodam że wczesniej przytkałem ręką kiedy pracowal na gazie dopływ powietrza do filtra. Auto zgasło po czym właśnie stała sie ta ustarka POMÓZCIE :cry:
PiOtReK - Golf III 1.6 BENZ + LPG
Piotrek1.6
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 wrz 2008, o 22:29
Lokalizacja: Zarzecze/k.niska

Nie działa przełącznik BENZ - GAZ POMOCY

 

Postprzez pablomed » 4 paź 2008, o 11:32

Piotrek1.6 napisał(a):Dodam że wczesniej przytkałem ręką kiedy pracowal na gazie dopływ powietrza do filtra.
to raczej przypadek, albo coś tam jezcze poruszałeś. Zacznij od kontroli bezpieczników od LPG i ich gniazd, będą gdzieś koło komputerka pod maską. Sprawdź połączenia elektrozaworów od lpg - mogłeś coś odpiąć. Potem obejrzyj wtyczkę przełącznika w kabinie, lubi sie upalać. Ogólnie to będzie jakiś banał, nie martw się.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Marek87 » 4 paź 2008, o 11:44

u mnie jak sam się zaczął przełączać na benzynę a potem jeździł już tylko na benzynie i też żadna kontrolka od gazu się nie świeciła to padł sterownik. Wymiana tego sprzętu Bingo S-4 około 200zł mnie kosztowała i trwała chwilę a wszystko teraz śmiga bez żadnych problemów :-) . Więc jeśli sam nie znajdziesz usterki to podjedź do jakiegoś dobrego gazownika i niech sprawdzi co nie działa. Powodzenia w rozwiązywaniu problemu :-)
Marek87
Czytacz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 22:52
Lokalizacja: Łódzkie

Postprzez BORYSKA » 26 lis 2008, o 18:55

Miałem podobny problem... Jadę, jadę a tu... HALT!!!
Brakło gazu po 120 km? Coś nie tak - myślę. Dopiero po chwili się zjarzyłem że cały czas jechałem na PB a nie LPG. I faktycznie - patrzę na przełącznik a tu mi świeci tylko benzynka. Ręczne przełączanie na LPG nic nie dało, cały czas zamiast gazu podawana była benzynka. Co się okazało??? Banał! Spaliła się kostka elektryczna pod przełącznikiem. Uff

Ale to nie koniec

Czasami zdarza mi się tak że po przełączeniu na gaz (automatycznym przy określonych obrotach) sterownik z powrotem wraca do podawania benzyzy. Miałem tak kilka razy. Za każdym razem pomogło odłączenie klemy + od akumulatora
Dowolne urządzenie, uszkodzone w dowolny sposób (z wyjątkiem całkowitego zniszczenia),będzie doskonale działało w obecności wykwalifikowanego personelu naprawczego. :-)
Avatar użytkownika
BORYSKA
Badacz tematu
 
Posty: 235
Dołączył(a): 26 lis 2008, o 18:04
Lokalizacja: Okolice Krakowa... KPR

Postprzez tadek33 » 7 gru 2008, o 15:00

czesc jedz z tym do gazownika i niech ci na poczekaniu podloczy przelocznik gazu inny na prube i zobaczysz co sie bedzie dzialo czy zalapie czy nie aa sprawdz jeszcze filtr gazu bo to tez moze byc tego przyczyna :zdegustowany: powodzenia i pozdro :-/
tadek33
 

Postprzez jawor87 » 8 gru 2008, o 21:41

a ja mam taki lot teraz ze swoim! Odebrałem samochód od mechanika robił mi rozrząd i uszczelke pod głowicą. Wszystko jest git silniczek jak nie ten,cichutko pracuje,tylko że nie chce mi się przełączyć na gaz. Cały czas świeci się czerwona kontrolka,czyli ta od tego jak pracuje na PB. Zawsze,tak jak wcześniej miałem było że jak silnik zimny to świeciła na czerwono,jak juz osiągnął odpowiednią temp. to zapalała się pomarańczowa lampka a po przekroczeniu obrotów coś w granicach 3tys/obr/min już przełączał się na gaz. a teraz jest tak jak by wogóle nie działał ten przełącznik! nic zero reakcji,cały czas chodzi na PB. I nie słychać zaworu w bytli,który zawsze tak pykał po zapaleniu auta. POMOCY!!! :niepewny:
Avatar użytkownika
jawor87
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 19:48
Lokalizacja: Maków Maz/Jabłonna/WWA

Postprzez pablomed » 8 gru 2008, o 22:43

Prawdopodobnie coś nie podłączonP To będzie banał, obejrzyj sam te wtyczki wszystkie od instalki co tam masz pod maską czyli od sterownika LPG, od zaworów, sprawdź bezpieczniki (2 zwykle są też pod maską od LPG). A jak nic nie znajdziesz podjedź do speca, nie podejrzewam niczego poważnego.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Marek87 » 8 gru 2008, o 22:47

tak jak pisze kolega wyżej,sprawdź czy Ci mechanik przypadkiem nie odłączył czegoś przy naprawie a potem zapomniał złożyć tak jak powinno być takie przypadki się często zdarzają, u mnie staruszek ma tak w Volvo, aż mnie krew zalał wymieniali mu w ASO filtr kabinowi wszystko pięknie tylko,że nie podłączyli składając przewodów od wyprowadzenia powietrza na szybę przednią...
Marek87
Czytacz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 22:52
Lokalizacja: Łódzkie

Postprzez jawor87 » 8 gru 2008, o 23:12

pablomed napisał(a):Prawdopodobnie coś nie podłączonP To będzie banał, obejrzyj sam te wtyczki wszystkie od instalki co tam masz pod maską czyli od sterownika LPG, od zaworów, sprawdź bezpieczniki (2 zwykle są też pod maską od LPG). A jak nic nie znajdziesz podjedź do speca, nie podejrzewam niczego poważnego.


tak też zrobie;)

Dokładnie. pojechałem dziś na komputer i okazało się że nie jest podłączony czujnik obrotów! Wtyczka wisiała luzem. Podłączono mi ją i już jest dobrze,wszystko działa. ehh z tymi mechanikami.....
Avatar użytkownika
jawor87
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 19:48
Lokalizacja: Maków Maz/Jabłonna/WWA

Postprzez Adi » 13 gru 2008, o 18:31

U mnie jak nie działał przełacznik benzyna/gaz to gazownik stwierdził padniety komp od gazu :kwasny:
Adi
 

Postprzez jawor87 » 14 gru 2008, o 02:34

koszt na pewno nie mały.... :kwasny: mnie podłączenie kompa kosztowało 30zeta, i dobrze że tylko na tym wydatki się skończyły.Co najważniejsze: chodzi dobrze...mam wrażenie jakby po remoncie głowicy lepiej się wkręcał na obroty :hyhy:
Avatar użytkownika
jawor87
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 19:48
Lokalizacja: Maków Maz/Jabłonna/WWA


- - - Firma budowlana - generalny wykonawca inwestycji śląsk - profesjonalne podejśćie



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość