nie chce odpalić na benzynie

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

nie chce odpalić na benzynie

Postprzez kris8003 » 25 wrz 2008, o 20:35

Witam.Mam problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić.Otóż, pojechałem zatankować auto bo kontrolka paliwa dosłownie leżała.Stojąc w kolejce na stacji silnik zgasł.Próbowałem odpalić ale bez skutku więc dopchałem auto do dystrybutora i wlałem paliwo.Zadowolony odpalam a tu nic. :-o Ponownie - też nic.Gość z obsługi doradził mi abym spróbował odpalić na gazie.Zatankowałem gaz (bo na codzień to jeżdże tylko na benzynie) i ... odpaliłem.Ale problem w tym że gdy przełączam na benzyne auto sie dusi i gaśnie i nie mogę go odpalić na benzynie.Na gazie odpali.Czy możliwe jest to że pompa paliwowa sie zapowietrzyła?Prosze o pomoc i z góry dziękuje.
kris8003
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 wrz 2008, o 20:15
Lokalizacja: oleśnica

nie chce odpalić na benzynie

 

Postprzez mani51 » 25 wrz 2008, o 20:46

zapowietryć to się nie mogła bo przecie tak by nie mogło być ale może ją wykończyłeś jak jeździłeś często z niskim poziomem paliwa
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez pablomed » 25 wrz 2008, o 21:07

skoro na gazie chodzi to już masz mniej szukania, bo znaczy że ogólnie elektronika silnika działa. Czyli do sprawdzenia zostały pompa i filtr paliwa, jakaś usterka odcięcia wrtyskiwacza benzyny przez instalkę LPG i trochę rzadkich rzeczy jak np usterka sterownika silnika (wyjścia na wtryskiwacz)
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

pytanie

Postprzez kris8003 » 25 wrz 2008, o 21:20

A czy moge to sam sprawdzić (naprawić) ?
kris8003
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 wrz 2008, o 20:15
Lokalizacja: oleśnica

Postprzez pablomed » 25 wrz 2008, o 22:44

Nie wiem :) zacznij od posłuchania czy pompa paliwa sie włącza na sekundę dwie po włączenu zapłonu, zanim uruchomisz silnik
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez czepi » 26 wrz 2008, o 12:07

panowie ja miałem ostatnio taką sytuację, że po przejechaniu ok kilometra zatrzymałem się w korku i gdy chciałem ruszyć auto zaczęło się dusić i prychać :)... ja na gaz a obroty w dół.... przełączyłem na gaz i wszystko spoko... przełączam na benzynę i znów się dławi... jak się nieco silniczek zagrzał na gazie to pokręciłem go porządnie na 5-6 tysięcy obrotów (na luzie oczywiście) przelączyłem na benzynke... przegazówka i już się więcej nie powtórzyły problemy... nie wiem co to było... może jakiś syf w baku... w sumie to zawsze tankuje na statoilu ale raz mi się zdarzylo na jakiejś podejrzanej stacji zatanokować i może pozostałości z tamtej benzynki były... a może pompa dożywa swych dni... jednak dobrze mieć samochód z alternatywnym :) paliwem
Avatar użytkownika
czepi
Members
 
Posty: 825
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 20:05
Lokalizacja: Cieszyn/Radlin


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości