Na benzynie muli a na gazie idzie

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Na benzynie muli a na gazie idzie

Postprzez tomasz291 » 22 sie 2008, o 21:22

Mam problem tego typu że jak opalam zimny na benzynie strasznie jest słaby i zamula coś...jednak jak się przełonczy na gaz to idzie dobrze czy zimny czy goroncy zawsze idzie tak samo na benzynie dodam też że mam wycięty katalizator i wstawina jest zwykła rura kable od sondy wiszą sobie nie podłączone spalanie mam od 7-8 litrów gazu na trasie (silnik 1.6 75km.) Nie wiem czemu na gazie idzie bez problemu a na benzynie idzie jakby miał filtr powietrza przytkany?! Świece trzyelektrodowe NGK +nowe przewody wysokiego napięcia i nic dalej tak samo proszę o wasze opinie.
Avatar użytkownika
tomasz291
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 10 sie 2008, o 14:09
Lokalizacja: czechowice-dziedzice

Na benzynie muli a na gazie idzie

 

Postprzez Adek19 » 22 sie 2008, o 21:31

sprawdz filtr paliwa moze jest przybrudzony i wystarczy wymienic filt paliwa
Avatar użytkownika
Adek19
Members
 
Posty: 1240
Dołączył(a): 14 mar 2008, o 19:38
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Postprzez pablomed » 22 sie 2008, o 21:33

tomasz291, po odłączeniu sondy silnik pracuje w trybie awaryjnym, producent go przewidział tylko po to żebyś mógł dojechac do warsztatu, czego ty wymagasz skoro nie masz podstawowego czujnika dla pracy układu wtrysku.
Na gazie to wszystko idzie skorygować regulacją tak żeby auto chodziło nawet całkiem nienajgorzej, ale napraw to, na obu paliwach się poprawi, bo wtrybie awaryjnym silnik ma mniej wyprzedzony zapłon po wejścu na obroty na obu paliwach
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez tomasz291 » 22 sie 2008, o 22:05

pablomed, HM jeśli masz rację to stawiam Ci skrzynke browarów zrobie tak że wspawam go ponownie i podłączę sondę wymontowałem go kiedyś bo myslałem że jest zapchany jak kupiłem auto z niemiec auto było słabe a się okazało że końcowy tłumik był kompletnie zatkany kupiłem nowy tłumik a za miast kata wstawiłem zwykłą rurę zamontowałem gaz i zaczeły sie problemy głównie na benzynie bo na gazie idzie bez zastrzeżeń dzięki i pozdrawiam ;-)
Avatar użytkownika
tomasz291
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 10 sie 2008, o 14:09
Lokalizacja: czechowice-dziedzice

Postprzez pablomed » 22 sie 2008, o 22:21

nie musisz wstawiać kata jeśli masz stary i zapchany a na nowy nie chesz wydawać kasy. Każdy tłumikarz wspawa ci gniazdo sondy w rurę i będzie ok.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez tomasz291 » 23 sie 2008, o 15:51

pablomed, Mam starego kata ale jest dobry dam go z powrotem i myślę że wszystko będzie ok pozatym mam przegląd za niedługo i mogą się doczepić do tego... ;-)

[ Dodano: 2008-08-26, 20:40 ]
pablomed,
Podłączenie sondy pomogło :!: :-D brawo dzieki.
Avatar użytkownika
tomasz291
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 10 sie 2008, o 14:09
Lokalizacja: czechowice-dziedzice


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości