LPG czy benzyna?

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

LPG czy benzyna?

Postprzez Kamilo_20 » 22 paź 2007, o 17:56

Jestem posiadaczem Golfa III 1.4 i zastanawiam sie nad zainstalowaniem instalacji LPG, chciałbym jednak poznać wasze spostrzeżenia odnośnie jak instalacja wpłyneła na:
- osiągi
- czy po zainstalowaniu gazu auto częściej sie psuje
- czy macie jakieś problemy z instalacją? (szczególnie w zimie)
- no i spalanie :-) [/b]
W szczególności prosze o odpowiedzi odnośnie silnika 1.4
Kamilo_20
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 20 paź 2007, o 13:05
Lokalizacja: Zaporze

LPG czy benzyna?

 

Postprzez mrokuuu » 22 paź 2007, o 19:47

Witam. Też mam podobny problem i chętnie dowiem się czegoś o tym jak sprawdza sie LPG w silniku 1.4

Pozdro dla wszystkich:)
mrokuuu
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 paź 2007, o 19:12
Lokalizacja: Mińsk Maz

Postprzez shift26 » 22 paź 2007, o 20:51

Witam posiadam golfa III 1.4 od marca tego roku i odrazu wsadziłem do niego gaz sekwencyjny, innego nie dało rady, którego koszt jest niewątpliwie wyższy ( ja zapłaciłem 2200) ale nie żałuje!!! Nie czuje żadnej rożnicy w jeździe na benzynie i na gazie, narazie nic się nie psuje i mam nadzieje że tak zostanie:) Jeśli chodzi o spalanie to w mieście 8l a w trasie 6.5l oczywiście przy spokojnej jeździe a jeżeli się przyciśnie tak jak ja to robie:) to te 7l spali, pozdrawiam
shift26
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 17 paź 2007, o 14:06
Lokalizacja: Garwolin/Radom

Postprzez Docent » 28 paź 2007, o 19:11

Zakładaj śmiało. Ja dwa lata temu miałem 1.4 92 rok i zakładałem instalację drugiej generacji. Palił max 10,5 l przy katowaniu. V-max to niestety tylko 150 km/h (na benzynie szedł 168). Po mieście przy ciężkiej nodze to wychodziło koło 8,5. Na trasie nie przekraczając 120 km/h to palil 6 :). Nie wiem dlaczego kolega mowi ze sekwencja tylko :)
Docent
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 16:57
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez hades66 » 4 lis 2007, o 16:48

Witajcie!
mam 1,6 ABU ponad 2 lata temu założyłem gaz i mam przelatane ponad 240 tyś km. Gaz jest zwykły pod STAG2 na sondę Lambda,a nie sekwencję bo mam "mono wtrysk" a nie "wielowtrysk". Na benzynie trasa ok 6,2 / 100km miasto ok 10/100km , natomiast gaz to 8-9/100km trasa, a miasto 10,5-12/100km. Gaz jest różny silnik słabawy 75kM jak jest kiepski to odrazu czuć i muszę skorygować sterownik ( kupiłem tester w poznaniu za 68 zł u producenta ). Systematycznie na jesień zmieniam oleje, filtry na gazie też i do przody. :lol: na razie oleju nie bierze więc jest ok. Robię mało bo do 1000 km na m-c i to po mieście. Silnik zimny zamulony i to bez znaczenia gaz czy benzyna swoje musi łyknąć. dlatego założyłem gaz. :oops: i jestem zadowolony. świece 3-elektrodowe Boscha IRITIUM i ok.

Teraz co do uruchamiania silnika: automat po przekroczeniu 2 tyś obrotów sam przerzuca na gaz. Gaz jest alternatywą do benzynki - koszty. Koszt instalacji z butlą w koło 32L w tym wchodzi ok 27L gazu, sterownikiem pod sondę to ..........1600 zł zawsze można się targować ... gorzej znaleźć solidnego instalatora - "gazownika" bo potrafią natworzyć cudeńka i wieczna gwarancja.... więcej u niego w warsztacie niż w domu będziesz siedział. SEKWENCJA jest lepsza ,ale i droższa do pełnego wtrysku nie pod "mono"

Powodzenia...........
hades66
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 27 maja 2007, o 20:46
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez juma85 » 5 lis 2007, o 21:58

Witam.A jak to wychodzi w 1.8 90km monowtrysk.
juma
juma85
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 5 lis 2007, o 21:52
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez hades66 » 6 lis 2007, o 20:01

Myślę ,że cenowo tak samo kwestia gdzie i od kogo oraz co kupisz , a spalanie podobnie, chociaż masz mocniejszy motor więc i zapas mocy, spalanie może być mniejsze...... :lol: Pojeździj po zakładach LPG i popytaj co montują osprzęt BRC czy Marini, Lovatto, Polgas itp. oraz jaki sterownik pod sondę ...... :?:

Ja mam założony sterownik sondy Lambda od : www.autogaz.pl będąc w Poznaniu dokupiłem "tester STAG-L" Teraz nie potrzebuję gazownika sam reguluję jak zatankuję jakiegoś śmierdziucha, a co roku i tak na stacji sprawdzam skład pod analizatorem. Hurtownia i warsztaty mają w Poznaniu ul.Przeskok 12.
Dzwonić, pytać !!! W Słupsku jest firma STACO producent butli współpracują chyba z Poznaniem....... .
W Koszalinie niechętnie i w dodatku za 130-150 chcieli sprzedać sterownik, a tam dokładnie 53,85zł znalazłem fakturę........... sorry za zawyżenie powyżej. :mrgreen: Wchodzą nowe rozwiązania instalacyjne więc ...

Powodzenia.
hades66
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 27 maja 2007, o 20:46
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez stingeros » 9 sty 2008, o 22:36

juma85 napisał(a):Witam.A jak to wychodzi w 1.8 90km monowtrysk.


mam od sierpnia gaz...1.8 GL 90KM ABS

instalacja Landi Renzo 1800zl (butla 32L w kole, pierwszy przeglad darmowy, pelna butla gazu na poczatek:D, itp)

osiagi: nieznaczny spadek mocy (zalezy gdzie tankujesz:D)

awaryjnopsc: hmm dochodzi nowy podzespol czyli dodatkowo moze sie cos popsuc:D..ale narazie ok

spalanie: (70% miasto 30% trasa) to teraz wyszlo mnie w zimie 9.96L.....na calej butli przejechalem 313km...koszt calej butli to 70zl

ogolnie jestem zadowolony:)
Avatar użytkownika
stingeros
Members
 
Posty: 532
Dołączył(a): 9 wrz 2007, o 12:53
Lokalizacja: Oświęcim


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron