Kontrolka braku oleju

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Kontrolka braku oleju

Postprzez Chivalrich » 17 sty 2016, o 00:43

Witam, mam taki problem. Odpale samochod zapala sie kontrolka oleju i po jakis 10sekundach gasnie. Pozniej jest z nia spokoj. Po przejechaniu jakis 10km lub dluzszym postoju (jakis czas po tym jak nabierze 90°C) zapala sie kontrolka jak samochod jest na 600 obrotach. Jak tylko troszke wskoczy na obrotach kontrolka gasnie. Jak jest 600 obrotow zapala sie. Na zimnym silniku bagnet oleju pokazuje 3/4 skali miedzy mini a max. Czy mam sie przejmowac czy raczej na spokojnie poczekac i pogrzebac jak bedzie cieplo? Moze tak powiedzcie mi czy jakby faktycznie oleju brakowalo tak masakrycznie to kontrolka zapali sie tylko na 600 obrotach czy bedzie caly czas sie palic?

Pozdrawiam ;-)
Chivalrich
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 lis 2015, o 03:05
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Kontrolka braku oleju

 

Re: Kontrolka braku oleju

Postprzez Thorsten » 17 sty 2016, o 11:43

.... czujnik niskiego ciśnienia. Kolor niebieski wkręcony w głowicę, koszt najtańszego 9zł.

Jak wymiana nie pomoże sprawdzanie ciśnienia oleju czy pompa przypadkiem nie kończy życia.
Jako potwierdzenie dam swój przykład, dopiero na ciepłym silniku i na jałowych świeciła się kontrola oleju testy ciśnienia wskazały wręcz książkowy pomiar. Wymiana czujnika i problem znikł.

Tak w ogóle to na przyszłość szukamy szukamy bo internet pęka w szwach od takich wątku i wszędzie to samo " czujnik ciśnienia oleju".


Temat zbyt często poruszany, na forum był nie raz. Zamykam
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości