jak sprawdzić pompę paliwa VW Golf III 1.8 90KM

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

jak sprawdzić pompę paliwa VW Golf III 1.8 90KM

Postprzez cizanrob » 14 lis 2008, o 12:32

Witam,mój Golf wczoraj odmówił zapalania i całkowicie pracy na benzynie [na gazie zapala i pracuje normalnie].Po włączeniu zaplonu nie słychać pompy paliwa.mam takie pytanie.Dowiedziałem się które piny przy pompie paliwa są odpowiedzialne za zasilanie ,podłączyłem do nich [oczywiście po odłączeniu wtyczki] miernik z nastawieniem na przejcie i przejścia brak.Czy to oznacza że pompa jest spalona?
cizanrob
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 lis 2008, o 12:13
Lokalizacja: Jędrzejów

jak sprawdzić pompę paliwa VW Golf III 1.8 90KM

 

Postprzez pablomed » 14 lis 2008, o 19:07

Miernik ustaw na voltomierz, mierz napięcie w chwilę po włączeniu zapłonu z pomocą kolegi, albo jak auto chodzi na gazie, pod warunkiem że nie masz zamontowanego odcięcia pompy podczas pracy na LPG.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez cizanrob » 14 lis 2008, o 23:59

Sprawdziłem [jak pracował na gazie]napięcie na przewodach zasilajacych jest więc chyba padła pompa,nawet napewno bo elektryk u mnie w pracy twierdzi że jeśli silnik pompy nie jest spalony to na mierniku powinno być przejście a go nie ma.Więc pozostało kupić nową !
cizanrob
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 lis 2008, o 12:13
Lokalizacja: Jędrzejów

Postprzez dziabi3 » 21 lis 2008, o 16:56

hej kolego sprawdz napiecie chwilke po przekreceniu kluczyka jak sie nie pojawi na jakis 2 sekundy 12 v to cos z kablami

ale nie wymieniaj odrazu pomki tylko puknij w zbiornik moze szczotki sie zawiesił

ja tak miałem kupiłem nówke starą wymontowałem i przy montarzu nówki obłamał mi sie kruciec wiec załozyłem starą i odziw ozyła

i tak jerzdze na niej 2 tygodnie działa ok

potem gadałem z kumplem co pracował w serwisie citrena i perzota

i mówił ze to norma

i pochodzi jakis czas
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

Postprzez cizanrob » 1 gru 2008, o 11:39

Witam ,wymieniłem sam pompę paliwa i auto od razu odpaliło na benzynie.Koszt pompy [wkladu bez obudowy] to w sklepie ok 120-140zl ,na Allegro znalazłem za 52zł +15zł przesyłka pobraniowa.Wymiana w warsztacie u mnie w miejscowości to ok.60-80zł.Nie potrzeba żadnych specjalnych narzędzi,kilka wkrętakow i nowe opaski do przewodów paliwowych. ObrazekPompa na zdjęciu ma cisn.robocze 3bar. [szara górna część] jeśli macie monowtrysk potrzebujecie pompy o ciśnieniu roboczym 1.2bar [czarna górna część]
cizanrob
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 lis 2008, o 12:13
Lokalizacja: Jędrzejów


- - - https://luchspolska.pl/pl/78,74,regeneracja-pomp-hydraulicznych-podkarpackie



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości