Golf III benzyna/lpg silnik ABU 1.6

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Golf III benzyna/lpg silnik ABU 1.6

Postprzez sztolfik » 17 paź 2014, o 18:40

Witam!
Panowie, ostatnio zauważyłem, że ucieka mi płyn chłodniczy. Wyciek jest malutki, ale z czasem robi robotę. Co miesiąć muszę dolewać z 0.5l płynu [chociaż to też jest zależne od tego jak dużo jeżdzę). W każdym razie po tygodniu stawiania samochodu w jednym miejscu tworzy się spora plama.
Wyciek zlokalizowałem i zaznaczyłem na zdjęciu. Pomóżcie mi nazwać tą część, bo to z niej cieknie. [wymieniłem wszystkie węże, uszczelniłem trojak itd.]

Obrazek

Ile można kosztować wymiana tego ustrojstwa?
Avatar użytkownika
sztolfik
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26 mar 2014, o 16:21
Lokalizacja: RP

Golf III benzyna/lpg silnik ABU 1.6

 

Postprzez łukasz1983 » 17 paź 2014, o 18:49

sztolfik napisał(a):Pomóżcie mi nazwać tą część
Jest to króciec wody.
Ta,która jest zaznaczona jest to obudowa termostatu,ale jej samej chyba nie kupisz.Jak odkręcisz 2 śrubki ,które są w zaznaczonym miejscu zobaczysz termostat i oring,może to na nim puszcza.Tylko przy odkręcaniu i zakręcaniu uważaj,bo łatwo jest przekrecic gwint w plastiku.


sztolfik napisał(a):Ile można kosztować wymiana tego ustrojstwa?
Cały króciec kosztuje od 20 do 100 zł,cena zależy od producenta i jakości,a wymienisz go spokojnie sam.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Grzesiek2507 » 17 paź 2014, o 19:57

Moze byc nie dokrecony. Ewentualnie ktos kiedys przesadzil z dokrecaniem i pekl na mocowaniach. Na szrocie powinienes dostac. Aaaa i jeszcze jedno, musisz szukack onkretnie od silnika ABU. AEA i AEE mialy poprawiony uklad chlodzenia (no nie da sie ukryc, ze ABU musi miec wszystko w idealnym stanie, bo lubi sie grzac), rura dochodzaca do tego wlasnie krocca miala wieksza srednice.
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości