Golf 3 GTI Komputer przestał mi strować wolnymi obrotami!!

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Golf 3 GTI Komputer przestał mi strować wolnymi obrotami!!

Postprzez Franc » 22 sie 2008, o 16:37

Nie wiem czy mi komputer padł, bo przejście elektryczne jest, ale nie mam wolnych obrotów i w ogóle komputer nie wysyła sygnału do regulatora wolnych obrotów.
Fachowcy do których pojechałem, najpierw ochoczo podeszli do GTI ale jak się okazało że jak to stara wersja kompa (8 zaworowy silnik) to zrezygnowali. Za dużo trodnego mieszania.
Nie wiem co mam z tym autem teraz zrobić. Jak to jest za droga zabawa to może wstawić cały silnik 16V :mrgreen: , a jak nie to co?
Nie mogę teraz za bardzo jeździć, pali ciężko, bo nie ma obrotów biegu jałowego i zaraz gaśnie i w ogóle mam problem z tym autem.
Najlepsze że dopiero co sekwencję mu założyłem.

Da się do tego wgrać soft od nowa, ile kosztuje centralka na rynku wtórnym i są one dobre?

Pomóżcie mi.

Rocznik 1992 silnik 2,0, 8v 115 km.
Franc
Czytacz
 
Posty: 53
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:51
Lokalizacja: Bełchatów

Golf 3 GTI Komputer przestał mi strować wolnymi obrotami!!

 

Postprzez pablomed » 22 sie 2008, o 17:49

nie sadzę żeby to była kwestia wgrania softu
Jeśli już sprawdziłeś kable od sterownika do zaworu regulacyjnego to warto byłoby może rozebrać sterownik bo może to być prosta w usunięciu usterka typu upalona ścieżka. W razie co szukaj po allegro i szrotach sterowniki nie kosztują dużo. Odpisz sobie numery ze sterownika, znajdziesz bez problemu, przy czym jest kilka zamienników do twojego silnika 2E, można je znaleźć ETKą, mogę ci w tym pomóc tylko podaj mi numer VW twojego
Sterowniki na ogół są bezawaryjne, jeśli nie uległy zalaniu wodą. Bierzesz z zastrzeżeniem zwrotu i sprawdzasz
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Franc » 26 lis 2008, o 12:17

gazownicy przy zakładaniu gazu mi spalili komputer auta. Wymiana 400 zł.
Franc
Czytacz
 
Posty: 53
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:51
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez bemo24 » 26 lis 2008, o 14:10

Franc napisał(a):gazownicy przy zakładaniu gazu mi spalili komputer auta. Wymiana 400 zł.


czyli zapłacił gazownik nie ty?
bemo24
 

Postprzez Franc » 26 lis 2008, o 14:25

hehe, chciałbyś.
Oni nie czują się winni i tylko grzecznościowo, przez wzgląd na dbanie o firmę podzielili się kosztami ze mną na pół. Też dobrze :)
Powód: bo oni takiego niby dostali, bo tak się moze bez powodu stać i brak jest ewidentnie udowodnionej ich winy.
Franc
Czytacz
 
Posty: 53
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:51
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez dziabi3 » 30 lis 2008, o 21:46

jakby to nie oni spalili sterownik to by sie nie poczuli wogule do dzielenia kosztów na puł

Franc, a za przeproszeniem głupio zrobiłeś bym nie popuścił
jakby sie stawiali to bym powiedział ze ten garaż puszcze im z dymem
albo tvn turbo nasle
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość