Gaz BRC

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Gaz BRC

Postprzez Bolek III » 2 gru 2008, o 18:48

Witam czy jest to dobrej jakości gaz ? Mam wtrysk.
I tam na tym niewiem jak to sie nazywa ale tam jest obieg cieczy podłączony . No i tam jest śrubka taka na małeog imbusa. Jak ją wkręce to czasem zgaśnie ale ma bardzo dużo mocy i nawet mało pali, a jak ją wykręce to nie zgaśnie ale ma muła . A i ta śruba na wężu , jak ją zakręce to silnik chodiz jak dwusów , od czego ona jest i jak ją najlepiej ustawić? Niechce jechać do gaziarzy bo jak mi regulują to pali 20/100.
I Love My Golf ;PP
Bolek III
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 15 paź 2008, o 19:07
Lokalizacja: Myślibórz

Gaz BRC

 

Postprzez dziabi3 » 2 gru 2008, o 19:35

tam gdzie jest obieg cieczy to reduktor i tam są 2 srubki jedna mała nie ruszasz a druga to czułość membrany< ona jest od wolnych obrotów> i ją tak ustawiasz ze najpierw ją wkręcasz aż silnik nie równo chodzi i z powrotem wykręcasz do momentu aż silnik odzyska równą prace

a tą śrubę na werzu to tak zwany register i ją ustawiasz tak ze wkręcasz do momentu kiedy auto podczas przyspieszania dość mocnego zacznie odczuwalnie być słabe wtedy ją wykręcasz ok 1 obrót a jak auto jeszcze słabe to jeszcze trochę

wtedy ewentualnie jak zacznie zle chodzic na wolnych obrotach to zaczynasz od początku

po tym jak bedzie paliło za douzo to możesz troszke wkrecic tak zeby palił silnik na trasie ok 8,5 a po miesie ok 11litrów

ale pamiętaj bez przesady i jeszcze jedno to ustawianie na pałe

znajdz dobrego gaziaza
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

Postprzez Stealth » 3 gru 2008, o 12:34

A po czym wiesz, że Ci pali 20l/100km?? Jeśli sugerujesz się tym, co pokazuje komputer to wtedy masz błędne wyniki. Nie bardzo wiem na jakiej podstawie komputer oblicza dawkę spalania - ja sugeruję się ilością przejechanych kilometrów na całej butli gazu (tankuje 35l a robie 400km). I także mam BRC - zrobiłem już 45tys. km - awarii nie było - jedynie z przyczyn zatankowania zrypanego gazu chodził mi raz jak czołg i gasł a poza tym zero problemów. Oczywiście trzeba dbać o stan świec, przewodów WN i kopułki z palcem. Do tej pory tylko raz musiałem wymienić te rzeczy.
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez Bolek III » 3 gru 2008, o 16:28

No mój gaz ma 117 tys km. Cały ten gaz popsuł mi prace na benzynie przez jakaś Lambde GAz , po odłączeniu jej benzyna chodzi bdb. A spalanie oczywiscie sprawdzałem po przez kilometry.
I Love My Golf ;PP
Bolek III
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 15 paź 2008, o 19:07
Lokalizacja: Myślibórz

Postprzez Stealth » 3 gru 2008, o 21:35

A czy mechanik, który Ci to montował wie że to lambda? Czy sam do tego doszedłeś? No i jeśli montowałeś to w autoryzowanym punkcie montażu BRC to sami powinni Ci to naprawić jeśli wiedzą że to ta lambda chrzani system - więc nie rozumiem do końca jak to z tym jest.
Możesz jaśniej opisać tą sytuację?
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez Bolek III » 3 gru 2008, o 23:42

Ja kupiłem ten samochód 3 miesiące temu jako że z uszkodzoną pompą paliwa bo na benzynie trzeba go przegazowac i czasem zgasnie i przerywa. Jeźdizłem 3 miesiące na gazie ale zaczoł mi cięzko pali i wogóle gaz w tym golfie to nie wypał. Wczoraj grzebałem sobie pod maską i chciałem sprawdzić co sie stanie jak odłącze tą czarnąś kostke o nazwie lambda gas . Wyjełem z niej bezpiecznik. Centralka od gazu przestała działac. Odpaliłem go sprawdziłem chodzi na benzynie i odziwo żadnych gaśniej nic nie przerywa i wszystko super czyli na bank coś schrzanione było przy tej lambdzie gas. Nie odłączałem tej sondy przy wydechu tylko jakąś od GAZU , do tej pory niewiem co ona miałą wspólnego z benzyną no ale widocznie cos miała.
I Love My Golf ;PP
Bolek III
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 15 paź 2008, o 19:07
Lokalizacja: Myślibórz

Postprzez Stealth » 4 gru 2008, o 08:20

No tu to już raczej nie pomogę gdyż nie miałem jeszcze takiego problemu - może ktoś się jeszcze wypowie w tym temacie.
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez dziabi3 » 6 gru 2008, o 19:51

to co odłaczyles to steownik gazu o nazwie sonda lamda gaz czy jakos tak

uu cieie sterownik lpg cos psuje w silniku ze po odlaczeniu g na pb zaczol brykac prawidlowo
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości