gaśnie nie chce zapalić

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

gaśnie nie chce zapalić

Postprzez Grzenio » 27 paź 2008, o 23:08

Posiadam Golf-a III 1.6ABU z 94r. Około 3 miesięce temu zamontowałem instalację gazową. Jakoś dziwnie z tym terminem wiązę problemy z samochodem. Ostatnio jadąć( a w zasadzie podjeżdżając na gazie ) w korku autko potrafi zgasnąć. Jak chcę uruchomić silnik po przekręceniu kluczyka rozrusznik nie reaguje, kontrolki na descse rozdzielczej nie świecą się. Taki stan trwa około 30-40 s, poczym mogę normalnie uruchomić silnik. Przypuszczam że może to być związane ze sterownikiem. Może ktoś miał podobny problem.
Grzenio
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 17 sie 2008, o 10:09
Lokalizacja: Warszawa

gaśnie nie chce zapalić

 

Postprzez marcinkoz2910 » 28 paź 2008, o 17:02

Grzenio, a na benzynie też tak robi??
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Mag84 » 28 paź 2008, o 17:14

Ja mam podobny problem. :zalamany: Kupilem auto jakis czas temu, 94 r. 1.6 silnik z LPG i teraz jak go odpalam na benzynie obroty mi lecą, dopiero jak automat przerzuci go na gaz to jest ok ..... Z tego co wiem to problem tkwi przy gazie w sterowniku !!
Avatar użytkownika
Mag84
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 paź 2008, o 17:11
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Mati » 29 paź 2008, o 01:23

Grzenio napisał(a):rozrusznik nie reaguje,
sprawdz najpierw czy masz dobry styk wsuwki do automatu
my name is kokaine i'll mess up your brain if you know what i know
Avatar użytkownika
Mati
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 lip 2007, o 13:34
Lokalizacja: konskie

Postprzez mariuszwalas » 29 paź 2008, o 09:27

sprawdź sobie styki i kable od rozrusznika tez tak miałem i po oczyszczeniu zaśniedziałych kabli i styków problem znikną :-)
mariuszwalas
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 15:56
Lokalizacja: kielce

Postprzez Grzenio » 29 paź 2008, o 23:25

Ok sprawdzę kabelki ale to po weekendzie. Aktualnie czekam na zamówioną sondę lambda. Gazownik stwierdził że nie działa, po podłęczeniu do komp faktycznie nie reaguje na zmianę obrotów. Może jak wymienię sondę to problem się rozwiąrze, przynajmnije z gaśnięciem :). Co do problemu z zapalaniem to wydaje mi się to chyba nie zaśniedziałe kableki od rozrusznika. Przy próbie uruchomienia silnika brak reakcji ze strony rozrusznika połączony z brakiem podświetlenia diód na decse rozdzielczej. Wrażenie tak jak by nie było zasilania. Pokombinuję jeszcze z akumulatorem. Zastanawiam się czy to przypadkiem komputer nie odcina zasilania, albo jakieś zabepieczenie przed kradzieżą. Poprzedni właściciel nie wspominał nic na temat alarmu co mnie bardzo zaskoczyło jak się załączył :).
Grzenio
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 17 sie 2008, o 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez marcinkoz2910 » 31 paź 2008, o 09:53

Witam.Polecam silniki 1.8 ZERO PROBLEMÓW!!! 8-) :cwaniak:
w czym to ma nam pomóc??

[ Dodano: 2008-10-31, 08:55 ]
Grzenio i Mag84, jak macie możliwość to podepnijcie pod kompa auto bo jednemu z was gasnie (wygląda na Halla) a drugiemu świrują obroty (wygląda na silniczek krokowy) i wtedy bedzie można to wykluczyć
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Grzenio » 31 paź 2008, o 21:00

Właśnie wróciłem z parkingu. Wymieniłems sondę lambda. Po podłączeniu do kompa i wykasowaniu usterki błąd już nie wracał. innych błędów program nie wykrywa. Pojeżdżę w weekend trochę autkiem to zobaczę czy będzie jakaś poprawa. Poprzednia wskazywała w zasadzie tylko jedną wartosć nie zalęznie od zmiany obrotów. Odłączyłem na noc akumulator żeby zresetować komputer. Mam nadziję ze spalane mi troszkę spadnie. Aktualne gazu spali około 11-12 litrów w cyklu mieszanym. Dodam że jakoś specjalnie autka nie katuję.
Grzenio
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 17 sie 2008, o 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez 12romanno » 3 lis 2008, o 20:46

witam moze mi tez pomozecie .mam golfa 1.8 cl 75 km. wszystko jest ok.tylko nie umiem go odpalic na benzynie . tak to zapalam na gazie a pozniej przełączam na benzyne i gra. ale tylko jak mam go znowu zapalić to nie da rady .znowu trzeba na gazie . wymieniłem kolektor sonde monowtrysk i nic tego. moze mceakis pmysłdajcie znac bo zbliża sie zima :-)
romanno
12romanno
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 21:15
Lokalizacja: katowice


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości