Gaśnie na bęzynie, na gazie ok.

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Gaśnie na bęzynie, na gazie ok.

Postprzez R@dek » 22 sie 2008, o 10:44

Witam;

Oto problem:

Odpaliłem dzisiaj rano samochód z benzyny żeby troszeczkę się zagrzał, aby później przełączyć na gaz.
Silnik pochodził dosłownie minutę i zgasł, gdy go chciałem odpalić ponownie na benzynie już niestety nie zaskoczył.
Odpaliłem go więc od razu na gazie i wszystko ok. Podjechałem więc na orlena dotankować się benzyną, gdyż myślałem, że to tutaj trzeba szukać rozwiązania. Niestety to nie pomogło silnik zaskoczył na 2 sek po czym zgasł ponownie, więc odpaliłem na gazie i gdy już silnik pracował ponownie przełączyłem na benzynę przegazowując silnik. Silnik ponownie zgasł tak jak bym go wyłączył z kluczyka.
Wnioski: gaz chodzi w porządku nie ma żadnych problemów, nie mogę tylko odpalić z benzyny.
Dodam tylko że wcześniej silnik na benzynie trochę nie równo chodził (takie miałem odczucie), natomiast gaz spisuje się rewelacyjnie cały czas.

Bardzo proszę o ewentualną szybką pomoc, gdyż chciałem wyjechać na urlopik jutro a tu dzisiaj taki klops. Z góry bardzo dziękuję
Avatar użytkownika
R@dek
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 1 kwi 2008, o 16:47
Lokalizacja: Warszawa

Gaśnie na bęzynie, na gazie ok.

 

Postprzez golfik2 » 22 sie 2008, o 11:19

sprawdz zawór który odcina dopływ benzyny a załancza gaz
Avatar użytkownika
golfik2
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 28 cze 2008, o 22:26
Lokalizacja: Dolnyślask

Postprzez R@dek » 22 sie 2008, o 12:25

A gdzie go szukać??? Sorry ale jestem ciemny... i nie wiem za bardzo :/
Avatar użytkownika
R@dek
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 1 kwi 2008, o 16:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez golfik2 » 22 sie 2008, o 12:45

tego to juz nie wiem ale podejżewam ze gdzies miedzy wtryskiem a parownikiem ale nie jestem pewien. nie wiem czy to sie akurat nazywa zawór czy inaczej ale kumpel miał tak samo tyle ze w bmw
Avatar użytkownika
golfik2
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 28 cze 2008, o 22:26
Lokalizacja: Dolnyślask

Postprzez R@dek » 22 sie 2008, o 13:27

Może ktoś jeszcze się wypowie???
Avatar użytkownika
R@dek
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 1 kwi 2008, o 16:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pablomed » 22 sie 2008, o 17:40

Brak dopływu paliwa, może to być związane:
1. awarią pompy paliwa
2. Zatkaniem filtra paliwa (stopniowo narastające objawy pasują do tego )
3. awarią przekaźnika który odcina prąd od wtryskiwacza benzyny podczas pracy na LPG, może on być luzem pod maską albo wewnątrz komputerka sterującego LPG, zależy co masz


Zadnego zaworu benzyny nie masz, to jest tylko przy silnikach gaźnikowych, przy wtrysku odcięcie paliwa realizuje sie przez odcięcie zasilania wtryskiwacza benzyny
Dowiedz się czy nie miałeś założonego przekaźnika odcinającego pompę paliwa przy pracy na LPG - mógł nawalić
Inne rzeczy typu usterka wtryskiwacza, usterka sterownika silnika to już rzadkość.
Zacznij od kontroli bezpieczników od LPG, są zwykle dwa gdzieś pod maską, jeden może być właśnie od przekaźnika odcinającego wtryskiwacz
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Stefan80 » 31 sie 2008, o 21:57

Witam.Mam male pytanko do zalozyciela tego tematu czy w koncu kolego poradziles sobie z tym problemem?? U mnie tez sa takie objawy jak u Ciebie.W moim autka tez na poczatku obroty falowaly na benzynie a na gazie bylo wszystko ok a teraz tylko chodzi na LPG na bezynie pochodzi 2sekundy i gasnie.Jesli cos wiesz na ten temat to prosze bardzo o rade jak sobie z tym poradzic z gory dziekuje i pozdrawiam.Marek.
Stefan80
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 mar 2008, o 23:03
Lokalizacja: Lipno

Postprzez R@dek » 1 wrz 2008, o 22:15

Tak, właśnie dzisiaj odebrałem sprzęta. Padła pompa paliwowa, ale przez moja głupotę bo jeździłem ma rezerwie. Facet powiedział żeby zawsze było około 5~10 litrów benzyny bo musi się chłodzić. Koszt 245 zł. Dzięki i pozdrawiam.
Avatar użytkownika
R@dek
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 1 kwi 2008, o 16:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez PaNdA » 10 wrz 2008, o 19:53

Pompa paliwa kolego :zalamany: ...jeżdżąc na LPG trzeba miec przynajmniej 1/4 baku żeby pompa nie chodził na sucho...pozdro
Avatar użytkownika
PaNdA
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 14:59
Lokalizacja: woj. Śląskie


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości