Filtr paliwa czy pompa?

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Filtr paliwa czy pompa?

Postprzez andrew_ace » 18 lut 2015, o 12:04

Sprawa ma się następująco: po przekręceniu kluczyka odczekuję chwilę, aż pompa przestanie pracować i wtedy silnik odpala bez problemu. Bez takiego zabiegu rozrusznik kręciłby długo i silnik może w końcu zapalił, albo i nie.

Moje pytanie jest takie: czy wymieniać mam pompę, czy może jednak warto zainteresować się filtrem paliwa? Tego nie wymieniałem, bo głównie jeżdżę na gazie.

Co do pracy pompy, to wcześniej nie turkotała, dzisiaj zauważyłem że troszkę poboruczała, ale ogólnie pracuje cicho. Podczas jazdy na benzynie, nie dostrzegam problemów z małą mocą etc. Może dlatego że problem narastał stopniowo.
andrew_ace
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 31 lip 2012, o 07:58
Lokalizacja: Rzeszów

Filtr paliwa czy pompa?

 

Postprzez pablomed » 18 lut 2015, o 23:15

Niema pewności, możesz sprawdzic manometrem ciśnienie benzyny we wtrysku, powinno się długi czas utrzymywać po zgaszeniu silnika (pompy). Jesli tak nie jest to nadal nie wiadomo czy winna jest pompa (zaworek zwrotny w niej), czy np nieszczelne wtryskiwacze, nieszczelny regulator ciśnienia benzyny. Filtr wymień a co do reszty to bez diagnoizy działasz w ciemno nie wiadomo czy pomoże.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez k-m-r1 » 19 lut 2015, o 15:54

wymien filtr z 30 zł i tak warto wymienic go bo pewnie staroć

i dalej bedziesz diagnozował

po przekreceniu kluczyka powinno byc jakies 1.2 bar chyba
i utrzymywac sie prze 4-5 minut
a w 30 sekund przetłoczyć ma 0,5L??
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron