DZIWNE ZACHOWANIE SILNIKA.

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

DZIWNE ZACHOWANIE SILNIKA.

Postprzez holeryk » 21 lip 2008, o 19:12

Witam nie dawno bo około 2 tygodnie temu kupiłem swoje pierwsze auto jakim jest golf III z silnikiem 1.4 i instalacją gazową która ma 2 lata. na początku naprawde autko sprawowało sie super!! ale kiedys rano jadąc do pracy kiedy przełączył sie na gaz (instalacja sekwencyjna) nie chciał jechać jak dawałem gaz to sie dusił czy dławił nie wiem jak to opisać przełączyłem ręcznie na bęzyne przegazowałem tylko i przełączyłem spowrotem na gaz autko znów jechało bez zarzutów. Myślałem ze to jakieś zanieczyszczenie w gazie bo autko później przez 4 dni jeżdziło bez zarzutu. Ale po 4 dniach znów to samo mi sie stało kolega powiedział mi że mam wymienić filter gazu bo to na pewno to. Proszę o odpowiedź kogoś kto miał podobną sytuację lub kogoś kto sie na tym zna. druga sprawa to to zę moja butla po zatankowaniu do pełna mieści 32l gazu i zrobiłem na tym 250- 270km a włąściciel powiedział że robi około 380 na pełnej butli wiec też nie wiem czy nie jest do regulacji?? dodam że starałem się jeździć oszczędnie około 70- 80km na 5 biegu...... Bardzo proszę o odpowiedź na te 2 pytania bo bardzo się martwie co to jest?? z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam marek...
MARO
holeryk
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 lip 2008, o 10:43
Lokalizacja: rybnik

DZIWNE ZACHOWANIE SILNIKA.

 

Postprzez K@mil » 21 lip 2008, o 19:15

Wiec tak kolega mial racje najpierw zmien filterek gazy... i sprawdz jak bedzie zachowywal sei golfik (filterek nie jest drogi okolo. 10zl ale warto)

Co do spalania to powiedz czy te 270km to bylo w trasie czy w miescie ? ? :mrgreen:
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez holeryk » 21 lip 2008, o 19:57

to znaczy wiesz połowa w mieście a połowa w trasie ale większośc można powiedzieć że w trasie. A myślisz że wymiana tego filtra gazu załątwi sprawe??
MARO
holeryk
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 lip 2008, o 10:43
Lokalizacja: rybnik

Postprzez K@mil » 21 lip 2008, o 19:58

Jesli filterek jest brudny to moze to byc to... Nie wiem czy bedziesz zmienial go sam czy pojedziesz na stacje ale jak byc pojechal to niech odrazu ustawia gaz :P Ja zaplacilem za taka zabawe 40 razem zw wymiata filterka :P
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości