duze spalanie

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

duze spalanie

Postprzez Buull » 1 paź 2008, o 14:56

witam. mam pytanko: golfik 1.8 benz/gaz palił mi wcześniej na 25litrach gazu robilem 270km pozniej cos zaczal mi robic 200km. wymienile sonde lambde i filtr gazu i na ustawienie gazu pojechalem i jest znowu tak samo czyli na 25l robie 210km :( czy moze mi ktos podpowiedziec czemu mi tak duzo pali?? co musze jeszcze zrobic zeby bylo tak jak wtedy?? bo kazdy mechanik inaczej mowi... dzieki z gory za pomoc.
Buull
Gaduła
 
Posty: 451
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 11:27
Lokalizacja: Płock

duze spalanie

 

Postprzez prezesik » 1 paź 2008, o 17:13

a filtr powietrza kiedy zmieniałeś? Powinno się zmieniać co ok. 5 tys. km, LPG jest bardzo wrażliwy na zabrudzony filtr powietrza :cwaniak:
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Buull » 1 paź 2008, o 19:12

prezesso napisał(a):a filtr powietrza kiedy zmieniałeś? Powinno się zmieniać co ok. 5 tys. km, LPG jest bardzo wrażliwy na zabrudzony filtr powietrza :cwaniak:

filtr powietrza mam dobry bo sprawdzałem a wymieniałem gdzieś ze 3 tysiące km temu ale na pewno jest dobry... nie wiem co mam robić bo wcześniej tak dobrze palił...
Buull
Gaduła
 
Posty: 451
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 11:27
Lokalizacja: Płock

Postprzez robercik » 1 paź 2008, o 20:10

to nie musibyc wina silnika tylko sprzetu lpg,ile zrobiles na tym sprzecie kilosow,w parownikach z czasem wysiadaja membrany i uszczelki ,membrany sztywnieja nie pracuja ok,i wtedy chleje gaz panie szanowny ,w ogole pojazdy na gaz to utrapienie jezdzilem nimi i zakladalem instalki

[ Dodano: 2008-10-01, 20:11 ]
a moze starczy tylko umyc parownik w srodku
robercik
Badacz tematu
 
Posty: 313
Dołączył(a): 23 sie 2008, o 19:06
Lokalizacja: łuków

Postprzez dziabi3 » 1 paź 2008, o 21:53

czemu utrapienie

ja mam juz 14 tys gaz i nie nazekam

ale sam poprawiałem instalke i regulowałem


wiadomo jak ktos zrobi 80 tys na parowniku i potem biadoli ze sie zepsuł to jes kutfa

bo tyle juz zaoszczedził ze szkoda gadac napewno z 8tys zł i szkoda mu 200zł na nówke

to cos nie tak


a j co do tematu polecam pomyslec ile naprawde zrobił parowniik a na poczatek zmienic stacje dla pruby bo ja zatankowałem taki gaz ze palił mi 9 a przed tem 7,8
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

Postprzez Buull » 2 paź 2008, o 07:39

instalacje gazowa mam od roku to napewno jest dobra mi sie wydaje ze przez rok to nic by sie takiego nie stalo... kurcze juz nie wiem co mam robic... moze ktos ma jeszcze jakis pomysl z tym spalaniem co moze byc jeszcze...
Buull
Gaduła
 
Posty: 451
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 11:27
Lokalizacja: Płock

Postprzez bzy_mar » 10 paź 2008, o 11:32

Kolego ja mam podobny problem,tyle że u mnie się zaczęło gdy pewien mechanik uszczelnił mi podstawę wtrysku silikonem, od tej pory więcej pali, może coś gdzieś przestawił, nie wiem, ale już nie dołoży ręki do mojej golfiny, ale podstawę w końcu wymieniałem i teraz jadę na regulacje taką z prawdziwego zdarzenia i wymienię filterek gazu, sprawdzę parownik, to na początek, może będzie dobrze, a jak nie to dalej będę z tym walczył ;-)
Dla słabych klęska, dla cierpliwych nadzieja, dla upartych zwycięstwo!
bzy_mar
Czytacz
 
Posty: 95
Dołączył(a): 12 lip 2008, o 17:54
Lokalizacja: Nowa Słupia

Postprzez Buull » 10 paź 2008, o 13:15

bzy_mar napisał(a):Kolego ja mam podobny problem,tyle że u mnie się zaczęło gdy pewien mechanik uszczelnił mi podstawę wtrysku silikonem, od tej pory więcej pali, może coś gdzieś przestawił, nie wiem, ale już nie dołoży ręki do mojej golfiny, ale podstawę w końcu wymieniałem i teraz jadę na regulacje taką z prawdziwego zdarzenia i wymienię filterek gazu, sprawdzę parownik, to na początek, może będzie dobrze, a jak nie to dalej będę z tym walczył ;-)

kolego jak bys mi mogl przedstawic blizej jaka podstawe wymieniles?? i napisz mi jak juz bedziesz po regulacji i czy jest lepiej bo byc moze mam to samo a mecze sie z tym ze szok i kazdy mechanik mowi co innego... pozdrawiam
Buull
Gaduła
 
Posty: 451
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 11:27
Lokalizacja: Płock

Postprzez Imper » 10 paź 2008, o 13:55

chodzi o wymiane podstawy wtrysku... czyli ta cala gumowa czesc laczaca przepustnice z kolektorem ssacym jezeli jest nieszczelna to wiadomo silnik moze lapac lewe powietrze http://moto.allegro.pl/item449980114_po ... _audi.html tak to wyglada... mozna to sprawdzic po przez ruszanie cala przepustnica i ta puszka nasadzona na niej podczas gdy pracuje silnik wtedy mozna czasami uslyszec jak silnik zmienia obroty chociaz ja polecalbym bardziej rozebranie tego i obejrzenie pozdro
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Buull » 10 paź 2008, o 14:44

ImperfectCell napisał(a):chodzi o wymiane podstawy wtrysku... czyli ta cala gumowa czesc laczaca przepustnice z kolektorem ssacym jezeli jest nieszczelna to wiadomo silnik moze lapac lewe powietrze http://moto.allegro.pl/item449980114_po ... _audi.html tak to wyglada... mozna to sprawdzic po przez ruszanie cala przepustnica i ta puszka nasadzona na niej podczas gdy pracuje silnik wtedy mozna czasami uslyszec jak silnik zmienia obroty chociaz ja polecalbym bardziej rozebranie tego i obejrzenie pozdro

tzn mechanik patrzyl mi czy czasami mi nie bierze lewego powietrza kolo podtsawy wtrysku no i mowi ze jest ok. ale wczesniej kolega pisal ze silikonem uszczelnil i moze ja tez tak mam i moze mi tak duzo pali... sam juz nie wiem...
Buull
Gaduła
 
Posty: 451
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 11:27
Lokalizacja: Płock


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości