dusi się na benzynie + duże spalanie

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

dusi się na benzynie + duże spalanie

Postprzez Rapereq » 27 paź 2008, o 13:06

Prosze pomozcie. Mam passata b4 2.0 kat. benzyna + gaz. Na gazie chodzi idealnie na benzynie na malych obrotach sie dusi strzela z rury spalanie 60l/100 i nie wiem co sie dzieje. pod komputerem wskazalo lambde wymienilem. kiedy odlacze przeplywomierz - dziala ale spalanie takie duze nadal jest. ale silnik pracuje rewelacyjnie. wymienilem przeplywomierz .. co moze byc jeszcze ? pomocy bo juz nie mam sil ...

Tytuły tematów redagujemy nakreślając problem
nie piszemy nic w stylu pomocy, mam problem, kłopot

poprawione
Ostatnio edytowano 27 paź 2008, o 13:15 przez Rapereq, łącznie edytowano 1 raz
Rapereq
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 paź 2008, o 13:03
Lokalizacja: Biała Podlaska

dusi się na benzynie + duże spalanie

 

Postprzez łaksiak » 27 paź 2008, o 13:15

Rapereq napisał(a):60l/100
?? nie przejęzyczyłeś się?? :-o
Avatar użytkownika
łaksiak
Ekspert
 
Posty: 1243
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 09:19
Lokalizacja: Stettin [ZS]

Postprzez pablomed » 27 paź 2008, o 17:38

Rapereq, krótko pisząć, jeśli na benzynie jest ok to masz spartoloną regulację instalki. Więcej można będzie napisać jak podasz kod literowy silnka i rodzaj instalki gazowej, no i chyba 16 nie 60/100, tak?
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Rapereq » 27 paź 2008, o 19:03

Witam wlasnie nie chodzi o to ze dziala na benzynie ok ... jak mam wszystko podlaczone tak jak powinno byc na benzynie sie dusi na malych obrotach strzela z rury itp itd. kiedy odkacze przeplywomierz samochod dziala idealnie procz spalania (pali 60l/100km) ale to normalne kiedy sie go odlaczy. kiedy jest podlaczony zaczyna sie usic spalanie tez wysokie ok 50l/100km obroty skacza z rury strzela. nie mam pojecia co to. wskazywalo na sonde lambde. wyienilem. myslalem ze przeplywomierz - wymienilem. dodam ze na gazie dziala jak najbardziej ok. problem jest wlasnie z benzyna - pomocy. Przeprszam ze pisze o passacie ale wlasnie probuje juz wszedzie dowiedziec sie jaka moze byc przyczyna takiego zachowania samochodu
Rapereq
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 paź 2008, o 13:03
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez pablomed » 27 paź 2008, o 19:40

Rapereq, jeśli pawdę piszesz z tym spalaniem 60 l???? to chyba leją wtryskiwacze, albo któryś z nich. Może to być uszkodzenie sterownika silnika albo jakaś pierdułka typu odłączony kabel masowy sterownika. Ale nawet nie napsałeś co to za silnik. 2E, 9A? bez tego ciężko dalej pomóc. Może fotkę komory silnika dasz?
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Rapereq » 27 paź 2008, o 19:50

2E silnik. Pisze prawde tyle wskazuje komputer. myslalem ze jak lambda zla to mozliwe takei spalanie wymienilem dalej to samo. mysle przeplywomierz bo jak odlaczalem go to chociaz obroty byly ok ale spalanie dalej zle. no i dalej nie wiem co to ciagle mam te same problemy i spalanie i to jak silnik pracuje ;/
Rapereq
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 paź 2008, o 13:03
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez pablomed » 27 paź 2008, o 20:05

Rapereq, uszkodzenie żadnego czujnika (przepływomierz, sonda lambda, czujnik temperatury, czujnik spalania stukowego) nie może dać tak olbrzymiego spalania. Dobrze było gdybyś choć mniej węcej znał faktyczne spalanie, a nie z MFA, bo samo w sobie może być uszkodzone. ECU wylicza spalenie z obrotów silnika i czasu otwarcia wtryskiwaczy. Nie wiem czy jest możliwe podłączenie Paska pod VAG, ale może od tego zacznij. Pachnie mi to albo padaką wtryskiwaczy albo sterownika silnika, albo jak pisałem: jakaś usterka okablowania do ECU. Ale nic na hura nie kupuj, musi tam zajrzeć kumaty elektryk samochodowy. I spkojnie - tak szokuyjąca usterka zwykle ma proste rozwiązanie - byle je znaleźć.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości