Czym sie różnią?

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Czym sie różnią?

Postprzez helmut » 5 paź 2008, o 12:02

Witam , pytanko mam nastepujace. Chciałbym załozyć gaz do swojej golfiny.. i tu moje pytanie fachowiec mowi ze mam 2 rozwiazania zalozyc gaz za 1300 zl. lub za 1700 z komputerem ktory mi bedzie spalanie sprawdzal i wogole.. i tu moje pytanie czy oplaca mi sie zalozyc normalny gaz czy ten z komputerem? Slyszalem rozne opinie ze z komputerem lepiej bo wlasnie bedzie to spalanie kontrolowal a z drugiej strony to ze jak sie cos popsuje to troche to ebdzie kosztowalo zapewne bo przewaznie tak to jest z komputerami w samochodach ;) takze moje pytanie jakby ktos sie mogl wypowiedziec :) Dzieki z góry ;)
helmut
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 sie 2008, o 23:31
Lokalizacja: lublin

Czym sie różnią?

 

Postprzez piotr0488 » 5 paź 2008, o 12:58

jesli nie interesuje cie ciagly stan spalania LPG, jak spalanie sie zmienia w czasie jazdy to kup bez komputera bo spalanie na 100 km mozesz sobie sam wyliczyc, a jesli lubisz ciagle kontrolowac wszytsko to kup z komputerem
piotr0488
Members
 
Posty: 1314
Dołączył(a): 24 sty 2008, o 00:39
Lokalizacja: Lędyczek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez pablomed » 5 paź 2008, o 15:39

helmut, myślę że za 1300 zaproponował ci instalację pierwszej generacji, ktora właściwie jest przeznaczona do silników gaźnikowych, bez sondy lambda, To już nie na czasie, a poza tym w zasadzie nie wolno (problemy na przeglądzie - fakt że łatwe do obejscia).
A za 1700 będziesz miał normalną instalacje II generacji z kopmuterem sterujacym dawka paliwa w zależnościo od czujników silnika, tych samcyh które sterują dawką benzyny.
Może niech ci wypisze składniki tej instalacji, to znaczy nazwe reduktora, nazwę przelącznika do gazu i nazwe komputerka, to sie wypowiemy czy warto czy nie.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez helmut » 6 paź 2008, o 19:23

dzieki za odpowiedzi;) dobra to pojade zapytam co tam chca mi zaproponowac i dam znac;)
helmut
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 sie 2008, o 23:31
Lokalizacja: lublin


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości