Czy warto kupic golfa z gazem

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Czy warto kupic golfa z gazem

Postprzez grzel » 4 sty 2008, o 03:38

otoz naczytalem sie wiele o instalacji gazowej i slyszalem ze jest z nia wiele problemow ... po pierwsze czeste przeglady i co jakis czas trzeba cos tam czyscic itd ponadto slyszalem ze czesto te instalacje sa nieodpowiednie do danego auta jaka instalacje mozna do golfa zamontowac a jaka nie ... na co patrzec przy kupnie golfa z gazem i czy oplaca sie kupowac golfika na gaz biorac pod uwage ze za duzo nie jezdze no ale wiadomo instalacja bedzie juz zamontowana wiec koszty instalacji odchodza .. czy kupilibyscie golfa np 1.6 z gazem czekam na wypowiedzi i pomoc przedewszystkim w temacie jaakie instalacje gazowe nie podchodza pod golfa a jakie sa bezpieczne i jakie warto kupic

Z GORY DZIEKUJE
golfik uber alles :D
grzel
Czytacz
 
Posty: 61
Dołączył(a): 4 sty 2008, o 03:33
Lokalizacja: legnica

Czy warto kupic golfa z gazem

 

Postprzez arek ryba » 4 sty 2008, o 11:27

grzel napisał(a):za duzo nie jezdze

sam sobie odpowiedziałeś na pytanie jeżeli jeździsz na krótkich odcinkach to gaz sesu nie ma bo zawsze musisz silnik rozgrzać na bęzynie,jedynie dłuższe trasu.jeśli chodzi o montaż gazu to naprawde na tym nie oszczędzaj i tylko u fachowca :!: :!: :!: :!: a jesli kupujesz samochód z gazem(ja osobiście bym nie kupił)to zwracajm uwage książke serwisową instalacji i regularne przeglądy i naprawy.
grzel napisał(a):czeste przeglady
przeglądy wskazane są co 10 tyś kilometrów, no i za przegląd co roczny samochodu zapłacisz 60 zł więcej niż normalnie.
grzel napisał(a):instalacje sa nieodpowiednie do danego auta
np.sekweccyjną instalacje zakładasz do wielopunktu
grzel napisał(a):czas trzeba cos tam czyscic
mam instalacje gazową i o żadnym czyszczeniu nie słyszałem.
Avatar użytkownika
arek ryba
Members
 
Posty: 701
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 11:24
Lokalizacja: grudusk

Postprzez grzel » 4 sty 2008, o 16:58

no tak jesli sie malo jezdzi to nie warto instalowac gazu ale jesli ten gaz juz jest to chyba nie zaszkodzi ? a jak sie jedzie gdzies na dluzsza trase to mozna sobie zaoszczedzic :P


czy ktos wie ile pali golf 3 1.6 w miescie ? na paliwku ile pali :P
golfik uber alles :D
grzel
Czytacz
 
Posty: 61
Dołączył(a): 4 sty 2008, o 03:33
Lokalizacja: legnica

Postprzez thomas » 4 sty 2008, o 19:52

Jesli nie zamierzasz szybko zmieniac auta to gaz ci sie zwróci i jest to sens zakładać!Z tego co tak czytałem to silniki VW dobrze znosza inst.LPG o ile jest dobrze załozona ja mam 1.6 i w zimie pali ma 10.5l stojąc non stop na polu a latem to 9l
piekorz
thomas
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 wrz 2007, o 17:55
Lokalizacja: Czechowice

Postprzez tomas83 » 6 sty 2008, o 14:27

ja mam trójke z gazem 1,6 monowtrysk i nie mam przez 2 lata zadnych problemów z tą instalacją.Nawet odpala na gazie bez problemu. przegląd jest jakieś 60 zł droższy. i odma czas od czasu sie zatka bo gaz ma troche więcej wody niż benzyna ale wyczyszczenie odmy to wydatek 20-30zł.
Avatar użytkownika
tomas83
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 23:39
Lokalizacja: trzebiel


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości