Coś sie stanie jak jeżdze tylko na gazie ?

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Coś sie stanie jak jeżdze tylko na gazie ?

Postprzez Bolek III » 1 gru 2008, o 17:47

Witam , mam dosyć duży problem.
Otóz w moim golfie zepsuła sie benzyna , poprostu odpale i odrazu gaśnie , jak przegazuje to przerywa i chodzi jak na świecach z wodą . I to wiąże sie z tym że musze zawsze palić go na gazie , oczywiście w dzień nie jest to żaden problem ale rano no niestety ale tak na 2-3 razy musze kręcić. Czy coś sie może złego stać jeśli bede tak jeździł przez miesiąc ? Dzisiaj tak mi ciężko na gazie odpalił ale stał na dworze a było -3 , bo mi sie do gareazu niechciało wjeżdzać , ale czy to coś zmieni żeby nci nie uszkodzić jak bedzie stał w garażu a tam jest ok +10stopni ?

A co do benzyny to niechce jej robić bo mi nie potrzebna , a pompa paliwa bzyczy więc to nie to .
Silnik mam po generalnym remoncie bo kupiłem z zarżniętym silnikiem ale juz jest wszystko okej.

Powiedzcie mi jeszcze jak rano sie z nim obchodzić jak odpale na gazie czy musi dłużej pochodzić na wolnych obrotach itp ?
I Love My Golf ;PP
Bolek III
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 15 paź 2008, o 19:07
Lokalizacja: Myślibórz

Coś sie stanie jak jeżdze tylko na gazie ?

 

Postprzez dziabi3 » 1 gru 2008, o 18:36

jesli w garazu masz + 10 to nie jest zle

co do samego odpalania na lpg to dajesz gaz do dechy zeby silnik zasał gaz z parownika i w momencie gdy zagryzie popuszczasz gaz do tego stopnia zeby nie wskoczył na wysokie obroty


nie musisz go rozgrzewać na jałowych zbytnio tylko go nie pałuj za mocno zrano bo parownik zamarznie z powodu nie dostatecznie temp chłodziwa
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

Postprzez Marek87 » 1 gru 2008, o 23:20

z tego co mi wiadomo to na gaz powinno się przełączać jak już się ciecz chłodząca rozgrzeje i nagrzeje parownik, żeby nie zamarzł, dlatego instalacje sekwencyjne same przełączają auto na gaz dopiero po osiągnięciu temperatury odpowiedniej ( najczęściej 30 stopni). Palenie zimnego silnika na gazie ujemnie wpływa na jego żywotność podobno ale wiele osób jeździ tylko i wyłącznie na gazie i jakoś dają radę więc myślę, że miesiąc chyba przetrwasz bez większych usterek. Jeśli się mylę to niech któryś z bardziej wyedukowanych kolegów poprawi.
Marek87
Czytacz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 22:52
Lokalizacja: Łódzkie

Postprzez Markus1981 » 7 gru 2008, o 11:48

witajcie.
siadła ci pompa paliwa ;-) tak się dzieje gdy jeździ się cały czas na gazie,a wiem bo to już przeżyłem i teraz już wiem że należy też na benzynie a nie tylko na gazie,
Markus-Tychy
Avatar użytkownika
Markus1981
Czytacz
 
Posty: 69
Dołączył(a): 16 lut 2008, o 23:11
Lokalizacja: TYCHY

Postprzez Golfik1986 » 7 gru 2008, o 14:36

Markus1981, w pelni sie zgadzam widzialem akcje u znajomego ktory jezdzil tylko na gazie i siedla mu pompa paliwa...
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Bolek III » 7 gru 2008, o 14:55

Dzieki za odpowiedzi ale to nie pompa paliwa. Odłączyłem sterownik gazu o nazwie Sonda Lambda GAS i Golfik idealnie chodzi na benzynie.NIe długo jade do gaziarza demontować tą głupią instalacje LPG ;]
I Love My Golf ;PP
Bolek III
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 15 paź 2008, o 19:07
Lokalizacja: Myślibórz

Postprzez Golfik1986 » 7 gru 2008, o 15:01

Bolek III, tesh jestem tego zdania ze gaz to smietnik nie dosyc ze robi burdel to juz nie wychodzi tak tanio jakby sie wydawalo...
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez pablomed » 7 gru 2008, o 20:03

Bolek III napisał(a):NIe długo jade do gaziarza demontować tą głupią instalacje LPG
wtedy musisz się wybrać na przegląd i do wydziału komunikacji, bo jeśli gaz jest wbity w dowód to policja ma prawo się czepić, jeśli instalki nie będzie. Lepiej odłącz prąd od instalki lpg, wywal mikser i tak jeździj, a instalkę zostaw - łatwiej sprzedasz potem stare auto już z instalką.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości