ciężko pali jak jest średnio ciepły silnik

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

ciężko pali jak jest średnio ciepły silnik

Postprzez przemek704 » 5 lut 2008, o 10:02

Witam!
Mam taki problem!
Mam MK3 1.8 z gazem. Rano jak zapalam samochód pali dosłownie na dotyk. (odpalam na benzynie) jak pojadę do pracy i postoi jakieś 8 godzin tez ładnie zapala. Problem jest wtedy jak się przejadę i postoi godzinę albo dwie. Wtedy trzeba go kręcic z 5 - 10 sekund zanim załapie. Dodam, że wyminiłem już świece (przewody są raczej ok - nie kopią :-)) kopułka i palec też jest nowy. Co to może być. Myślę jeszcze, że może centralka od gazu nie puszcza paliwa, przegrzewa się albo co, najdziwniejsze jest to, że na zimno zapala bajecznie a ciepły rzęzi, pomóżcie!
przemek704
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

ciężko pali jak jest średnio ciepły silnik

 

Postprzez v-erek » 5 lut 2008, o 11:56

spróbuj przy odpalaniu na ciepłym po przekręceniu kluczyka odczekać chwile zeby pompka mogła zrobić ciśnienie w układzie.
V-erek
Avatar użytkownika
v-erek
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 31 sty 2008, o 19:55
Lokalizacja: Wola Osow.

Postprzez przemek704 » 5 lut 2008, o 14:27

zawsze czekam chwilę aż pompka przestanie pracować ale to nic nie pomaga :-(, sam już nie wiem czego się czepić aby to wyeliminować
przemek704
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Postprzez v-erek » 5 lut 2008, o 16:18

zdajesz sobie sprawe ze instalacja gazowa to ingerencja w wiele ukladów obsługujących silnik,czasami na takie usterki wpływa starzenie sie instalacji gaz.wiem po swoim autku i ty pewnie tez ze taki samochodzik trzeba wyczuć przy paleniu zalerznie od temp.silnika.ja naprzykład jeśli jest ciepło to pale od razu na gazie i nie ma problemu . ;-)
V-erek
Avatar użytkownika
v-erek
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 31 sty 2008, o 19:55
Lokalizacja: Wola Osow.


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 5 gości