Bardzo wysokie spalanie / brak ogrzewania

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Bardzo wysokie spalanie / brak ogrzewania

Postprzez taq7789 » 28 paź 2014, o 20:48

Witam, mam problem odnośnie spalania w moim golfie i braku ogrzewania. We wnętrzu jest zimno, przy 90km/h pali 16l gazu, w mieście 30l. Na początku wskazówka temp. zawsze leżała, po wymianie 4 pinowego czujnika temp znowu leży, z tym że czasem podskoczy do 70 stopni po czym powoli opada mimo że cały czas jest w ruchu samochód. Ktoś mi powiedział, że może być uszkodzony termostat, żeby go wymienić i wszystko wróci do normy - co myślicie drodzy czytelnicy tematu?

2.0 115km, gaz sekwencja, 1993r,

Pozdrawiam serdecznie
taq7789
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 paź 2014, o 01:49
Lokalizacja: Szczecin

Bardzo wysokie spalanie / brak ogrzewania

 

Postprzez łukasz1983 » 28 paź 2014, o 21:05

taq7789 napisał(a): Ktoś mi powiedział, że może być uszkodzony termostat, żeby go wymienić i wszystko wróci do normy - co myślicie drodzy czytelnicy tematu?
Po przejechaniu powiedzmy 5km dolny wąż od chłodnicy masz zimny,czy jest tak samo ciepły jak górny?Jak dolny jest zimny to termostat ok,jak tak samo ciepły jak górny to termostat do wymiany.
Co do spalania lpg to regulacja kiedy była robiona?Kiedy zmieniałeś filtry?
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez taq7789 » 28 paź 2014, o 21:18

Węże sprawdze jutro rano i dam znać, regulacja i filtry to nie znane mi operacje ze względu na to że w tym tyg. zakupiłem golfa. Dodam, że benzyny pali tak samo bardzo dużo.. więc gaz to mniejsze zło.


/edit: na komputerze tej widnieje spalanie takie duże.

Pozdrawiam
taq7789
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 paź 2014, o 01:49
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez pablomed » 29 paź 2014, o 12:28

taq7789, ten silnik wymaga ogólnej diagnozy, w szczególe jeśli chodzi o temperaturę to faktycznie walnięty może być termostat, ale to nie tłumaczy aż tak olbrzymiego spalania. Trzeba przejrzec elektrykę czy wiązka do czujników tempratury jest dobra bo wówczas zmiana czujnika nie pomoże. Trzeba sprawdzić przepływomierz, TPS, sondę , jeśli chodzi o mechanikę sprawdzić kompresję , ustawienie rozrządu i wyprzedzenia zapłonu. Obserwować czy nie ma objawów pękniętej uszczelki pod głowicą. Wszystkie te tematy sa opisane na forum , i musisz sam sobie odpowiedzieć na pytanie czy dasz ze wszystkim sam radę. SIlnik ten jest trwały wtrysk prosty więc ogólnie nie powinno być problemów z doprowadzeniem wszystkiego do ładu za umiarkowaną kasę lub darmo. Skup się na razie na uzyskaniu własciwej pracy silnika na benzynie, a LPG się zajmiesz dopiero wtedy jeśli na benzynie będzie już sprawny a na LPG dalej nie.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez taq7789 » 30 paź 2014, o 21:13

Jest rozwiązanie mojego problemu - uszczelka pod głowicą, dziękuje i pozdrawiam :)
taq7789
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 paź 2014, o 01:49
Lokalizacja: Szczecin


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości