bardzo duze spalanie

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

bardzo duze spalanie

Postprzez Aluf » 3 wrz 2008, o 10:30

mam 1.8 pb + lpg jezdzilem teraz po miescie klimy uzywalem zadko a jezdzilem bardzo spokojnie specjalnie zeby zobaczyc do jakiego poziomu potrafi zejsc spalanie i okazalo sie ze zbiornik 60 litrow gazu wyjezdzilem przez 350 km czyli spalanie przy oszczedniej jezdzie wynosi ponad 17 litrow gazu na setke
co moze byc tego przyczyna??
Aluf
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 sty 2008, o 22:22
Lokalizacja: Łódź

bardzo duze spalanie

 

Postprzez arek ryba » 3 wrz 2008, o 11:41

Aluf napisał(a):zbiornik 60 litrow gazu wyjezdzilem przez 350 km

:-o no to naprawde dużo. jedz na początek na ustawienie gazu.
a ile ci spala benzyny bo jezeli benzyne spala ok to problemu szukaj w instalacji gazowej.
Avatar użytkownika
arek ryba
Members
 
Posty: 701
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 11:24
Lokalizacja: grudusk

Postprzez Marek87 » 3 wrz 2008, o 16:41

Sam możesz sprawdzić filtr gazu, chociaż aż tak duże spalanie to pewnie kwestia ustawienia instalacji, możliwe też,że padła lambda i komputer od gazu nie potrafi ustawić mieszanki. Radze podjechać do gazownika na regulacje. W Łodzi polecam firmę Stefanowski Na Gaz tam się naprawdę znają na rzeczy.
Marek87
Czytacz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 22:52
Lokalizacja: Łódzkie

Postprzez Aluf » 3 wrz 2008, o 18:16

a ile m oze kosztowac wymiana sondy?
Aluf
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 sty 2008, o 22:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Marek87 » 3 wrz 2008, o 21:27

Sond jest dużo na allegro i musisz sobie zobaczyć jakie są ceny na pewno nie opłaca się brać jakiś najtańszych pseudo uniwersalnych. Najpierw jednak radze podjechać do gazowników to Ci powiedzą co i jak i ile mniej więcej naprawa może kosztować.
Marek87
Czytacz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 22:52
Lokalizacja: Łódzkie

Postprzez kowal2.0 » 3 wrz 2008, o 23:52

Witam wszystkich. Posiadam golfa 2.0 gti 115KM ze zwykłą instalacją gazową,lecz spalanie jest DUZE,gaśnie na wolnych obrotach i mocy zawrotnej niema. Byłem u gazownika kilka razy, trochę się poprawiło ale szału niema. Zastanawiam się nad założeniem Blosa, słyszałem że moc jest OK,spalanie ciut mniejsze i silnik lepiej chodzi. Jak wiecie cos na ten temat piszcie, bo niewiem czy warto w to inwestować.
kowal2.0
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 lip 2008, o 18:20
Lokalizacja: Toruń

Postprzez pablomed » 4 wrz 2008, o 11:10

Dowiedz się jaki masz silnik, czy 2E z pierwszych lat produkcji na wtrysku Digifanta, czy nowszy (ADY, AGG) na wtrysku Simosa.
Do obu może być blos, chociaz wcale nie jest reguła że to sie sprawdzi, czasem ludzie równiez maja spore problemy z jego optymalnym ustawieniem.
Do nowszego Simos do rozważenia instalacja sekwencyjna, ceny już nie powalają, ale praktycznie z dotychczasowej instalacji zostałby tylko bak i przewody gazowe, musialbyć dołozyć pewnie z 1200-1400 zeta. Więc dużo więcej jak za blosa.
Ja mam dawa auta z silnikami 2E na II generacji i wcale nie narzekam. Byleby mikser nie był za mały (nie mniej jak 34 mm) i dobra regulacja.
kowal2.0 napisał(a):ze zwykłą instalacją gazową
mie wiem co to znaczy, jesli to instalacja pierwszej generacji bez elektroniki to trzeba doinwestować troche
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez gluszek » 4 wrz 2008, o 17:12

To ja mam 1.6 + LPG i przy zbiorniku 40l zrobię 350-360km przy prędkości 100-120km/h. Oczywiście do pełna zbiornika nie da się zatankować, wchodzi mi 31-32l gazu i na tym zrobię około 350km. Większość km to trasa ale w mieście też troszkę.
GOLF 3 by głuszek
kliknij i napisz co o nim sądzisz...
Avatar użytkownika
gluszek
Members
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 31 lip 2008, o 23:54
Lokalizacja: Poland

Postprzez kowal2.0 » 5 wrz 2008, o 17:07

Zwyka instalacja, chodziło mi o normalną instalację ale już z elektroniką, nie jest to ta prosta instalacja bez elektroniki. Mam elektronike przy instalacji, a motor mam z wtryskiem Digifanta bo to sa pierwsze wydania tzn. 1993r. O tym Blosie słyszałem pozytywne opinie i dlatego tak się zastanawiam, rozmawiałem z kolesiami co posiadają BMW z Blosem i nie narzekają, miałem też okazje rozmawiać z właścicielem Golfa takim jak mój i też chwalił. Wiem że sekwencja to sprawdzona metoda ale narazie niemem na to kasy, Blos jest troche tańszy a tym bardziej że całkiem niedawno założyłem tą instalacje co mam. Dzięki za odpowiedź.
kowal2.0
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 lip 2008, o 18:20
Lokalizacja: Toruń


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 9 gości

cron