1.8 ABS pożera ogromne ilości oleju

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

1.8 ABS pożera ogromne ilości oleju

Postprzez pieetras » 10 gru 2015, o 20:29

Cześć to mój pierwszy post na forum. Założyłem go ponieważ całkowicie skończyły mi się pomysły. kilka miesięcy temu kupiłem golfa silnik 1.8 ABS 90 KM. Do tej pory nie miałem z olejem jakiś większych problemów może dla tego że nie jeździłem dużo i z reguły po mieście jak ubyło to dolewałem. Teraz zacząłem jeździć dłuższe trasy około 100km dziennie (całość po trasie około 110km/h) i zużycie oleju jest ogromne bo około 2 litry na 1000 km. W golfie były wymienione pierścienie na cylindrach i pompę oleju zrobił to jeszcze poprzedni właściciel (dał mi stare części z tąd wiem że na pewno było to wymieniane).

Ja podejrzewałem że tak duże zużycie oleju jest spowodowane starymi uszczelniaczami zaworów. I rzeczywiście były w opłakanym stanie a na zaworach była gruba warstwa nagaru wszystko ładnie wyczyściłem dotarłem i wymieniłem na nowe łącznie z planowaniem głowicy i nową uszczelką. Dodatkowo wymieniłem jeszcze uszczelkę miski olejowej aby wykluczyć opcję jakiegoś wycieku.

Jednak kompletnie nic to nie dało i golf jak brał olej tak bierze go nadal a mi skończyły się pomysły i proszę o pomoc:(
pieetras
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 gru 2015, o 20:20
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8 ABS
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

1.8 ABS pożera ogromne ilości oleju

 

Re: 1.8 ABS pożera ogromne ilości oleju

Postprzez VolDan » 10 gru 2015, o 21:57

z wydechu na niebieski Ci daje ?
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: 1.8 ABS pożera ogromne ilości oleju

Postprzez pieetras » 11 gru 2015, o 08:22

Wydaje mi się że spaliny mają całkiem normalny kolor na pewno nie niebieski bardziej biały jak to zwykle zimą ale też też tylko do czasu nagrzania auta. Ostatnio też miałem kilka razy takie zdarzenie że jadąc po trasie dłuższą chwilę zaczeła mrugać kontrolka oleju i włączył się brzęczek po przegazowaniu ustało nie wiem czy ma to jakiś związek.
pieetras
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 gru 2015, o 20:20
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8 ABS
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości