1.4 aex faluja obroty na jalowym

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

1.4 aex faluja obroty na jalowym

Postprzez daniel0593 » 1 mar 2015, o 11:03

Witam. Mam takie pytanie. Mianowicie gdy silnik jest zimny wszystko jest ok. ale gdy po dluzszej trasie,jazda na LPG , temperatura lapie 90 st przy dojezdzaniu np do skrzyzowania zrzucajac na "luz" obroty spadaja nawet do okolo 500 podnosza sie do 900 i tak z 3-5 razy i ustaje wszysko, normuje sie. Najczesciej dzieje sie to na LPG ale ostatnimi czasy nawet na benzynce. Wiem, ze parownik pewnie konczy swoj zywot gdyz juz 10 latek smiga na gazie ale dlaczego na benzynie tak sie dzieje. Myslalem , zeby przeczyscic przeustnice (podobno w aex nie trzeba adoptowac VAGiem) i jeszcze silniczek krokowy. Nie chce sie zabierac jak nie podpowie ktos madrzejszy ;) Z gory dzieki i pozdrawiam ! :)
daniel0593
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 gru 2014, o 23:17
Lokalizacja: Podlasie

1.4 aex faluja obroty na jalowym

 

Postprzez k-m-r1 » 1 mar 2015, o 11:29

Temat falującyh obrotów jest wycerpany w innym wątku

jesli problem jest z LPG to napraw LPG i oceń co sie dzieje

skąd wiesz że parownik konczy sie 10 lat? 100 tys i mówią że parownik onczy sie

bzdura to nie te czasy gdzie tankowany jest syf

rozbebesz parownik i sprawdz w jakim stanie są uszczelki jeśli auto szanowane to bedzie wszystko OK jeśli są uszkodzenia to do wymiany zestaw naprawczy.

Czyszczenie przepustnicy jeszcze nikomu nie zaszkodziło a raczej pomaga
jak i czyszczenie dolotu

Zapytam o filtry LPG czy silnika ?
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez daniel0593 » 1 mar 2015, o 12:31

Filtr Powietrza byl wymieniony. Do gazu sie nie dotykalem jeszcze. Z tego co wiem to z miksera od parownika co wchodzi do filtra i na przepustnice wydobywa sie ta biala maź.
daniel0593
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 gru 2014, o 23:17
Lokalizacja: Podlasie

Postprzez lukasrsv » 31 mar 2015, o 15:39

daniel0593 mam podobny problem. Zaradziłeś coś na to falowanie?
Avatar użytkownika
lukasrsv
Czytacz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 20:54
Lokalizacja: POLSKA_POŁUDNIE


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości