1.4 ABD zakładać gaz czy nie?

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

1.4 ABD zakładać gaz czy nie?

Postprzez golf 1.4 » 8 wrz 2014, o 21:02

Witam. Mam golfa 3 1.4 ABD 93r przebieg 202 tys. wg licznika. Robię 600km na tydzień więc chyba to sporo. Chcę założyć gaz do niego ale nie wiem czy jest sens do 60km zakładać gaz bo to chyba będzie się toczyć? Sprawdziłem ciśnienie na cylindrach i wyszło tak: od strony rozrządu 1. 8bar 2. 12bar 3. 11bar 4. 14 barów. Zakładać do niego gaz czy zrobić porting głowicy i dać sobie spokój z lpg i lepiej jeździć na benzynie wydając 200zł na tydzień? :kwasny: bo jednak zrobienie głowicy pod lpg trochę będzie kosztować
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

1.4 ABD zakładać gaz czy nie?

 

Postprzez trollu » 9 wrz 2014, o 05:19

czemu ludzie w dziale lpg zakładają tematy zupełnie z gaziwem nie związane natomiast temat związany z gazem jest w dziale benzyna?
co rozumiesz przez toczenie? że teraz się niby nie toczy tylko lata? gaz idzie podkręcić tak, że będzie lepiej hulać na lpg niż na pb, ludzie do cienkich 700 gaz wrzucają żeby taniej z domu do roboty dojechać. policz co Ci sie opłaca i tyle
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez krisss.79 » 9 wrz 2014, o 10:07

Ja miałem w swoim ABD założony gaz 2 generacji i złego słowa nie mogłem powiedziec,osiagi takie same jak na pb,za to koszty o wiele niższe.W mieście palił 10,11 litrów a na trasie bajka....udało mi sie zejsc do 6,8 litra gazu
moj-golf/moja-golfina-t16966.html
Zapraszam do ogladania mojego golfa
Avatar użytkownika
krisss.79
Badacz tematu
 
Posty: 387
Dołączył(a): 21 paź 2008, o 17:29
Lokalizacja: zielona gora

Postprzez k-m-r1 » 9 wrz 2014, o 16:04

krisss.79, takie spalanie to norma przy 80 za TIREM wyjdzie nawet 6,5L

Zakłądać LPG i nie myśleć 2 generacja i bedzie ok
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez pablomed » 10 wrz 2014, o 14:27

golf 1.4,
najpierw wyjasnij niskie sprężanie na pierwzzym cylidndrze, prawdopodobnie tylko pomiar był błędnie wykoanany więc powtórz go z próba olejową , ale jak wyjdzie to samo to bez naprawy tego lpg nie zakładaj. Trzeba będzie naprawić głowicę lub zmi3enić pierścienie tłkowe - w optymalnym przypadku. A potem po naprawie decydujesz już sam biorąc pod uwagę :
1. koszty montażu, paliwa (kalkulatory sa w necie) dodatkowe koszty przeglądu
2. Fakt że silnik będzie trochę słabszy i to na obu paliwach (efekt zwężki w dolocie którą jest mikser gazu)
3. Dość ważne: instalacja LPG II generacji bo taką założysz jest trochę awaryjna, zdarzają sie drobiazgi łatwe do usunięcia, jak usterki na okablowaniu, konieczność poprawy regulacji - więc z pewnymi najprostszymi rzeczami powinieneś sobie radzić sam inaczej znajdziesz się w gronie które gaz wyklina. Musisz dla zminimalizowania tych problemów znaleźć jak najlepszego montażystę .
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez golf 1.4 » 10 wrz 2014, o 15:32

pablomed, wielkie dzięki! na taką odpowiedz czekałem a nie na głupie teksty jak pisali wyżej... masz u mnie piwo za to :-D jeszcze dzisiaj sprawdzę z próbą olejową ale powiedz mi ile tego oleju nalać do cylindra?
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez krisss.79 » 10 wrz 2014, o 22:33

Kolego golf 1.4, każdy próbował ci pomóc jak umiał,wiec nie pisz"a nie na głupie teksty jak pisali wyżej" ,bo następnym razem zostaniesz z tematem sam.
Trochę szacunku....
moj-golf/moja-golfina-t16966.html
Zapraszam do ogladania mojego golfa
Avatar użytkownika
krisss.79
Badacz tematu
 
Posty: 387
Dołączył(a): 21 paź 2008, o 17:29
Lokalizacja: zielona gora


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości