1.4 abd szarpania na zimnym silniku

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

1.4 abd szarpania na zimnym silniku

Postprzez Kml89955 » 6 lip 2015, o 22:49

Witam. Mam problem , a może jest to norma że na gazie gdy jest zimny silnik samochód jest słabszy i lekko poszarpuje szczególnie przy delikatnym ruszaniu. Na ciepłym silniku już przyspiesza równo i nie ma żadnego problemu. Kiedyś jak miałem ustawioną za małą dawkę gazu to był słaby czy zimny czy ciepły i odkręciłem lekko śrubę (register) i śmigał . W zimie to wiadomo silnik może być zalewany gazem który po części dostaje płynny , ale latem już ma te 25-30st więc nie powinno być problemu , dodam jeszcze że golfik pali tylko na gazie. Zastanawiam się czy może jeszcze lekko odkręcić śrubę , a może odwrotnie za dużą ma teraz dawkę ? mam instalację lecho mini lambda( silniczek krokowy z registrem ). Nie chciał bym już za dużo grzebać bo spalanie mam w tej chwili całkiem dobre 9-9,5l w mieście , więc jeśli to nie jest żaden problem i nie szkodzi silnikowi to nie będę się tym przejmował bo i tak mam już zjechane sprzęgło i muszę jeździć delikatnie.
Kml89955
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 23:08
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1992
Silnik: 1.4abd
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

1.4 abd szarpania na zimnym silniku

 

Re: 1.4 abd szarpania na zimnym silniku

Postprzez TROLL » 7 lip 2015, o 06:02

Na paliwie również występują te objawy ?
Avatar użytkownika
TROLL
Czytacz
 
Posty: 113
Dołączył(a): 16 sty 2015, o 17:15
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 1995
Silnik: 1.4 AEX - 2.0 ABF
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: 1.4 abd szarpania na zimnym silniku

Postprzez Kml89955 » 7 lip 2015, o 11:28

Od kiedy go mam zawsze palił tylko na gazie. Parownik był w tym czasie regenerowany , a zimą wymieniane filtry gazu. Ostatnio wymieniałem czujnik temperatury wody , bo nie dość że pokazywał za niską temp. to jeszcze silnik wariował i obroty skakały na 3-4tyś , lub gasł zaraz po odpaleniu, pisałem też o tym na forum . Teraz chodzi równiutko jak zegarek. Kiedyś miałem tak że po odpaleniu zimnego silnika i wyjeżdżaniu z parkingu zawsze łapał potężnego muła na chwilę , a potem już szedł jak burza. Od tego czasu miał kilka razy ustawiany gaz. I dla tego myślałem że może ma jeszcze za małą dawkę bo jednak na zimnym silniku potrzebuje więcej.
Kml89955
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 23:08
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1992
Silnik: 1.4abd
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: 1.4 abd szarpania na zimnym silniku

Postprzez Golf Maniak » 7 lip 2015, o 19:57

Odnośnie jazdy na gazie.Od czasu do czasu również jeżdzę samochodem z zamontowaną instalacją lpg.Gdy silnik jest zimny samochód potrafi zgasnąć być mułowaty itd wynika to moim zdaniem z niedogrzania silnika i jest rzeczą normalną.Także moim zdaniem nic już z gazem nie kombinuj.

Ps dlaczego w samochodzie nie działa układ paliwowy?Proponuję go naprawić samochód odpalać na benzynie chwilę pojeżdzić zagrzać a póżniej przeczucać na gaz wtedy napewno rozwiążesz swój problem :)
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: 1.4 abd szarpania na zimnym silniku

Postprzez k-m-r1 » 9 wrz 2015, o 12:08

LPG ustawiamy na podstawie spalania
Spalanie odczytywane jest z sondy Lambda
Jakie jest spalanie wie sterownik, a jak Ty kręcisz sobie na oko to może byc silnik zalewany LPG i tez nie pojedziesz
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Re: 1.4 abd szarpania na zimnym silniku

Postprzez Kml89955 » 15 wrz 2015, o 20:04

Prawdopodobnie mam uszkodzoną sondę lambda lub w ogóle nie działa , dzisiaj dowiedziałem się o tym na przeglądzie. Spalanie nie przekracza 10l gazu w mieście , więc myślę że nie jest źle . Już od dłuższego czasu nie grzebałem przy regulacji , zostawiłem tak jak jest . Na zimnym silniku jest zawsze trochę słabszy ale trwa to jakieś 2-3 minuty i już się tym nie przejmuje.
Kml89955
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 23:08
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1992
Silnik: 1.4abd
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości