Wycena starego golfika

Jesli cos chcesz sprzedać, ale nie wiesz ile jest warte, warto zapytać :)

Moderator: Moderator

Wycena starego golfika

Postprzez Nati712 » 2 kwi 2015, o 21:46

Słuchajcie mam do was pytanie, czy moge wziac za golfa 3 rocznik 92 -tysiac złotych ???? Samochód wiadomo to skarbonka ale mam wrazenie ze kupcy traktuja kobiety jak idiotki... Jezdze tym golfem 3 lata, w przeciagu roku wymieniłam:
-wydech caly nowy wiec sie nie przepali tak szybko
-progi i podłoga była łatana jak była gdzies juz słaba
- sprzegło zmianialam w listopadzie nowe z robocizna dalam 800 zł
- pod maska jest nowe; okablowanie + swiece, cewka zapłonowa, akumulator ma kilka miesiecy,kopułka, palec , wszystkie filtry, komputer od gazu, , oleje w skrzyni biegow w silniku i wspomaganiu,
- amortyzatory tylne wymienione 4 tyg temu
- klapa tylna wymieniona wiec nie jest pognita jak to w standardzie
- nowe szczeki hamulcowe wymienione w styczniu oraz klocki hamulcowe
- pasek rozrzadu gdzie wiadomo ze robocizna jest w cenie
Samochod ma przeglad jedynie butla stracila waznosc i trzeba ja koncem lipca wymienic
a wpadaja mi lepki i mowia ze daja 800 zł i biora go na moich alusach za ktore ludzie mi proponuja od 500 do 700 zł nie wspomne ze samochod ma wyposazenie standardowe lewarki klucze do kol kolo zapasowe radio, auto sprzedaje na stalowkach
moze wizualnie nie widac inwestycji w samochod a byla nie mala bo ok 3000 zł wyszla, jednak czy ludzie udaja takich nieswiadomych czy to ja mam za brdzo wygórowane wymagania ? nie bardzo wiem jak dodac tu zdjecie ale podam link ogloszenia na ktorym widac golfika
http://olx.pl/oferta/golf-3-CID5-ID9BP3Z.html tak szczeze moge 1000 wziac ????
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Wycena starego golfika

 

Postprzez szymi » 2 kwi 2015, o 23:05

Słabo ze zdjęcia widać jak dużo jest pożarte przez rdze, lecz przy zrobionej podłodze nawet za poniżej 1400 bym nie sprzedawał ( o ile z silnikiem jest wszystko w porządku ). Mój stary golf 2 1.3 na gaźniku z gazem(1989 r.) w ubiegłe wakacje poszedł za 1000 zł a rdza była wszechobecna, podłoga b. słaba. Z takimi ludźmi co "dajo 800 i biero" nawet nie rozmawiaj :) Kupiec się znajdzie.
Avatar użytkownika
szymi
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 30 wrz 2014, o 23:42
Lokalizacja: Zwoleń
Rocznik: 1993
Silnik: ABF
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Nati712 » 2 kwi 2015, o 23:39

Silnik nie wiem jakim cudem ma 23 lata i nigdy nie byl remontowany, olej dolewam raz na rok, nic nie dymi nic nie bierze nic nie cieknie podloga owszem stan bardzo dobry na przegladzie zawsze mowia ze az podloga nie pasuje do golfa 3 rdza łapie błotniki z przodu i wisi ta podsufitka, ogolnie jak nie pojdize oplace go i bede zmieniala tydzien jednym tydzien drugim :)
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Postprzez Nati712 » 3 kwi 2015, o 10:28

No widzicie tak to jest, u mnie sprawa wyglada tak ze mam swojego golfa 1,8 ale butla do wymiany zaczyna go lapac rdza itp itd a moj brat ma 1,6 ale on jest z silnikiem po remoncie 4 drzwi szyberdach dobre chamulce przeguby porobione amortyzatory w ogole igła mialam wybor ktory zostawic i wezme ten brata bo tam juz nic robic nie trzeba jest miekki wyremontowany a do swojego usiala bym kupe kasy wlozyc....
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Postprzez klaudek669 » 3 kwi 2015, o 22:40

Zrób ładniejsze zdjęcia, umyj go a pójdzie spokojnie. 1500 to nie jest wcale dużo i jak najbardziej do uzyskania.
Avatar użytkownika
klaudek669
Badacz tematu
 
Posty: 320
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 00:12
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez Nati712 » 4 kwi 2015, o 11:00

w dzisiejszych czasach bycie kobieta to wcale nie taka prosta sprawa bylo juz 6 facetów, ktorzy twierdza ze golfy wachaja sie w granicach 700-900 zł dwoch łepkow chcialo gola za 1000 ale na moich 23 letnich aluskach, a przeciez oni tez sa kierowcami wiedza ile kosztuja te wszytkie czesci plus robocizna, doskonale wiedza ze sa o to wszytko bogatsi i doskonale wiedza ze to sie nie popsuje skoro jest nowe ale nadal sie kluca ze to nic nie jest warte :-o
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Postprzez Paweu » 4 kwi 2015, o 11:23

Pani koleżanka zrobi porządne zdjęcia to i ludzie zjawią się konkretni.

A i sformułowania: były wymieniane, wymieniono itp. Zamieniłbym na wymieniłam ..

Usuń zdjęcie z podnośnikiem i zamieść konkretne zdjęcia auta z zewnątrz , zdjęcie środka , pod maską oraz zdjęcia uszkodzonych elementów.

Poza tym :

Rozsypac sie na pewno nie rozsypie

nie negocjuje ceny ani propozycji typu dam 800 zł i biore, tyle to kosztuje nowe sprzegło, auto jest naprawiane na bierzaco i napewno nie sa to czesci uzywane ze szrotu wszystkie czesci wymienione powyzej sa nowe ze sklepu..


Zamień to na np.

Auto serwisowałam na bieżąco i w obecnym stanie jest w dobrej kondycji mechanicznej. Na części które wymieniałam w aucie posiadam paragony. Cena nie podlega negocjacji.

I wszystko w temacie. Podstawa to dobrze rozpisane ogłoszenie.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Nati712 » 4 kwi 2015, o 11:28

Z tymi zdjeciami to jest problem bo ja w niemczech jestem moge dolozyc ale ze starym grillem i stoi na alusach wtedy kazdy sie napali na te koła, a co do tego dopisania o te 800 zł to juz byłam taka zla ze stwierdzilam ze jak sie nie sprzeda bedzie kisnac pod domem (dolozylam zdjecie dosc wyrazne )

[ Dodano: 2015-04-04, 19:41 ]
No wiec golf sie sprzedał za 1200 od dzis jestem posiadaczka Golf III ale o silniczku 1,6 :-D
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL


- - -



Powrót do Prośba o Wycenę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość