Fiat 126p elx.Projekt rajdówka.

Tu opisujemy auta, skutery nie związane z VAG

Moderator: Moderator

Fiat 126p elx.Projekt rajdówka.

Postprzez Golf Maniak » 15 maja 2015, o 15:42

Witam część użytkowników forum (którzy mnie znają) wie że poza zamiłowaniem do golfa mk3 moja pasją/hobby jest motoryzacja z okresu prl , rajdy samochodowe skutkiem czego jest właśnie ten temat.Chciałbym w nim przedstawić aspekt budowy/odbudowy pojazdu jak również wpływ udziału w zawodach rajdowych na podnoszenie własnych umijętnośći :).

Przedstawiony poniżej samochód zakupiłem na początku zeszłego roku dośc przypadkowo-znajomy który startował w zawodach rozbierał swoją "rajdówkę" i wysprzedawał na części.Ja jako że posiadałem w swoim "magazynku" kilka rajdowych gadżetów do maluszka(pozostałości po byłym dupowozie)a od dłuższego czasu w głowie tkwił pomyśl na budowę rajdówki zdecydowałem się na zakup gołej kasty na kółkach.

Owa kasta wyglądała następująco:
Obrazek
Obrazek

oczywiście jak to bywa w takich przypadkach po wyczyszczeniu podłogi weryfikacji blacharki nadwozia która wyglądała delikatnie mówiąc tragicznie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

zaczeliśmy poszukiwania bardziej zdrowego egzemplarza tutaj z pomocą przyszedł mój serdeczny przyjaciel :) i tak oto pojawił się dawca:
Obrazek

na chwilę obecną projekt jest zawieszony z różnych względów a to brak czasu a to finansów itd jednak zbliża się mój ulubiony okres w roku jakim jest pora letnia więc planujemy poświęcić dłuższych chwil temu projektowi :D trzeba zaczać wszystkie klocki pomalutku pasować w całość silnik mam w częściach skrzynię biegów trzeba przejrzeć i zweryfikować (odkurzyć ją z kurzu :lol: ) reszta gratów poukładana w pudełkach czeka na montaż.W tej chwili priorytetem jest dokończyć blacharkę w kaście:

Obrazek

jak widać na powyższej fotografi trzeba doczyścić resztę wstawić wszystkie repertuarki nadkoli obspawać i zaklatkować (z dawcy mam na szczęście wyciągnietą skręcaną klatkę która została wyczyszczona-czeka na pomalowanie).

Mam nadzieję że temat zainteresuje was drodzy Golfmaniacy :) liczę oczywiśćie na sugestie/komenatrze.
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Fiat 126p elx.Projekt rajdówka.

 

Postprzez shift00 » 15 maja 2015, o 16:46

Powiem tak - to jest forum Golf3.pl a nie Fiat126p.pl i wiem że znajdą się osoby którym nie podobają się tego typu tematy (osobiście jestem nastawiony neutralnie) ale... aleee... fiata to ja szanuje. Mam nadzieję, że to nie będzie temat w stylu "mój kaszlak dostał dzisiaj 10l paliwa 98, jego wartość wzrosła o 1/3" a konkrety. WINCYJ!

Obrazek
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Golf Maniak » 15 maja 2015, o 17:22

shift00 napisał(a):Powiem tak - to jest forum Golf3.pl a nie Fiat126p.pl i wiem że znajdą się osoby którym nie podobają się tego typu tematy (osobiście jestem nastawiony neutralnie) ale... aleee... fiata to ja szanuje. Mam nadzieję, że to nie będzie temat w stylu "mój kaszlak dostał dzisiaj 10l paliwa 98, jego wartość wzrosła o 1/3" a konkrety. WINCYJ!

Obrazek


Przede wszystkim mam pytanie czy przeczytałeś temat od początku?Napisałem wyrażnie że tym tematem chcę poruszyć kwestię budowy/odbudowy samochodu w dalszej kolejności jego sposób użytkowania.Wiem że to forum marki GOLF ale większość użytkowników tego forum swoją przygodę z motoryzacją zaczynało zapewne od poczciwego malucha(sam osobiście ją zacząłem x lat temu).Ponad to jednym z fundamentów każdego forum jest jego ROLA EDUKACYJNA(?)więc niech młodzież śledzi potatruje i wyciąga wzorce na przyszłość na przykładzie tej prostej konstrukcji :)
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez GolfiarzJR » 15 maja 2015, o 17:28

Golf Maniak, Dokładnie , jak dla mnie temat konkretny , zawsze podziwiałem 126p i zrobić z niego rajdówkę brzmi super :D czekam na plany , lato sie zbiliża :super: :super: :super:
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez shift00 » 15 maja 2015, o 18:42

Golf Maniak napisał(a):
shift00 napisał(a):Powiem tak - to jest forum Golf3.pl a nie Fiat126p.pl i wiem że znajdą się osoby którym nie podobają się tego typu tematy (osobiście jestem nastawiony neutralnie) ale... aleee... fiata to ja szanuje. Mam nadzieję, że to nie będzie temat w stylu "mój kaszlak dostał dzisiaj 10l paliwa 98, jego wartość wzrosła o 1/3" a konkrety. WINCYJ!

Obrazek


Przede wszystkim mam pytanie czy przeczytałeś temat od początku?Napisałem wyrażnie że tym tematem chcę poruszyć kwestię budowy/odbudowy samochodu w dalszej kolejności jego sposób użytkowania.Wiem że to forum marki GOLF ale większość użytkowników tego forum swoją przygodę z motoryzacją zaczynało zapewne od poczciwego malucha(sam osobiście ją zacząłem x lat temu).Ponad to jednym z fundamentów każdego forum jest jego ROLA EDUKACYJNA(?)więc niech młodzież śledzi potatruje i wyciąga wzorce na przyszłość na przykładzie tej prostej konstrukcji :)


Jakiś Ty poważny, trochę zluzuj i przeczytaj raz jeszcze co napisałem :hyhy: . Nie miałem na celu wjeżdżać Ci że to fiat na forum golfa. Buduj go bo zaciekawiłeś mnie tym projektem dość mocno :)
PS. Tak przeczytałem :P
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Golf Maniak » 15 maja 2015, o 20:27

shift00 napisał(a):
Jakiś Ty poważny, trochę zluzuj i przeczytaj raz jeszcze co napisałem :hyhy: . Nie miałem na celu wjeżdżać Ci że to fiat na forum golfa. Buduj go bo zaciekawiłeś mnie tym projektem dość mocno :)
PS. Tak przeczytałem :P


Wybacz czasem bywam zbyt poważny do okoliczności cóż już taka moja natura :) aczkolwiek wyluzowany też potrafię być szczególnie jak działam w dziupli :lol: .Temat napewno będę się starał aktualizować na bieżąco.

Ps miło że wzbudziłem zainteresowanie tym tematem jestem ciekawy jaka część osób interesuje sie tą tematyką.
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Starszy_Pan » 15 maja 2015, o 21:17

Wracając do ad'remu ;) daaawno, daaawno temu tez uczestniczyłem w takim projekcie :) i to nawet nie jednym :) i trochę na prawym jeździłem :(
Trzymam kciuki :ok:
Avatar użytkownika
Starszy_Pan
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 20 wrz 2014, o 13:17
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1997
Silnik: 1.9 ALE
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Re: Fiat 126p elx.Projekt rajdówka.

Postprzez Olson » 16 maja 2022, o 10:02

Po tylu latach pewnie ruda zeżarła go już całkowicie:-)
Olson
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 maja 2022, o 09:31
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Rocznik: 1997
Silnik: 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Fiat 126p elx.Projekt rajdówka.

Postprzez popleosademms » 19 lut 2023, o 19:25

W te gry możesz grać nawet ze swojego smartfona
popleosademms
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 gru 2021, o 10:38
Rocznik: 2009
Silnik: 345
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - - impresja.auto.pl



Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości