Tylne głośniki

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Tylne głośniki

Postprzez bartekwisnia88 » 7 sty 2017, o 12:30

Mam taki problem podłączyłem radio Pioneer MVH-180UB przednie głośniki na desce i w drzwiach działają ale już tylne w drzwiach nie. Jakieś sugestie rozwiązania? Jestem trochę zielony w tych sprawach ale chciałbym się pomęczyć i spróbować zrobić to sam. Proszę o wyczerpujące odpowiedzi :padam:
bartekwisnia88
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 paź 2016, o 17:02
Rocznik: 1995
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Tylne głośniki

 

Re: Tylne głośniki

Postprzez szymekk » 7 sty 2017, o 17:31

Wcześniej grało? Nie ma tu nic trudnego. Zobacz pierwsze czy jest 8 kabli w brązowej kostce radia. Jeżeli jest to sprawdź przelotki w tylnych drzwiach idąc dalej sprawdź czy głośniki są wgl podłączone. Pamiętaj że nie w każdym Golfie były głośniki z tyłu więc może ich nie być. W biedniejszych wersjach np. CL nie było ale dołożyć je tam to nic trudnego, wręcz sama przyjemność bo trzeba tylko kable dociągnąć. A może masz fader w radiu ustawiony na Front?
szymekk
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:31
Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Tylne głośniki

Postprzez Thorsten » 7 sty 2017, o 17:44

Jak przedmówca mówił. Zacznij od prostych spraw- otwórz tylne drzwi i zobacz czy masz gumową harmonijkę łączącą nadwozie z drzwiami jeśli nie masz to szukaj głośników i odpuść sobie czytanie tego postu dalej :D a jeśli masz tą przelotkę zwaną harmonijką to zdejmij maskownice głośników. Wzrokowo ocenisz czy głośniki są. Potem za pomocą śrubokrętu + odkręcasz 4 śruby trzymające głośnik w boczku i sprawdź czy jest podłączony. Gdy będziesz wkładał go spowrotem to zwróć uwagę bo na koszyku głośnika masz małe wcięcie na wystający bolec w boczku więc jedno musi w drugie trafić. Jak masz głośnik i podłączenie to jak kolega mówi sprawdź czy radio ma wyjście na tyle głośniki.
Jak spojrzysz na kostki interesuje Cię kostka z 2 lub 4 parami przewodów. Na pewno będą pary białe i szare bo one odpowiadają za przednie głośniki a te mk3 nawet w ubogiej wersji posiadały. Patrzysz czy masz pary przewodów zielone i fioletowe bo te należą do tylnych głośników.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Tylne głośniki

Postprzez bartekwisnia88 » 8 sty 2017, o 16:29

Problem głupi czas zabrany a wystarczyło sprawdzić czy są głośniki których ja nie posiadam. Myślę żeby założyć je samemu choć nie wiem czy dam rade :lol: i czy się opłaca podejmować tego. Może lepiej zainwestować w lepsze głośniki z przodu? :D Jeśli ktoś ma chęci pomóc laikowi na pw to bardzo chętnie. :padam: :padam:
bartekwisnia88
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 paź 2016, o 17:02
Rocznik: 1995
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Tylne głośniki

Postprzez szymekk » 8 sty 2017, o 17:33

To nic trudnego. Czy zakladac to juz zalezy od Ciebie. Jedni mowia ze tylne głośniki psują scenę muzyczną ale ja uważam że wcale nie. Jezeli chcesz je założyć wystarczy pociągnąć kable i przykrecic głośniki. Aczkolwiek moze jednak lepiej zalozyc dobre glosniki z przodu na dystansach i ewentualnie wygluszyc drzwi a potem myslec nad tyłem.
szymekk
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:31
Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości