Wykonanie projektu

W tym dziale podajemy namiary na polecane warsztaty samochodowe, oraz opinie na ich temat.

Moderator: Moderator

Wykonanie projektu

Postprzez Stormy » 6 sie 2013, o 02:32

Witam!

Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Golfa Mk3 Variant z 96r., 1.9TD 75km.
W aucie regularnie co jakiś czas coś nawala, co nie musi dziwić, przebieg 334 000 km.
I mimo iż wszyscy znajomi i logika radzą sprzedać parcha, a następnie kupić coś solidniejszego, ja postanowiłem iż nie poddam się z tym autkiem tak łatwo, a jako iż od długiego czasu snułem plany modyfikacji w mojej białej strzale chciałbym zdziałać co następuje:

- kompletna renowacja blachy i tapicerki

- piaskowanie (najlepiej sodowe? co sądzicie?)
- ocynkowanie blachy
- poszerzanie nadkoli
- ewentualne modyfikacje blacharskie potrzebne do instalacji napędu 4x4 i wydechu
- malowanie na biały mat + ciemnoszary mat na listwy, grill, wycieraczki, klamki itd.
- malowanie proszkowe dla elementów zawieszenia, które tego wymagają + elementów silnika
- renowacja tapicerki i obszycie jej skórą (prawdopodobnie białą, jeszcze nie zdecydowałem) + jakieś wygodne fotele Recaro

- całkowicie nowe zawieszenie pneumatyczne w pełni kontrolowane (powstaje jeszcze pytanie jakie, ale do dogadania) oraz instalacja napędu 4x4

- instalacja belki tylnej na odpowiednią do instalacji tarczy wentylowanych z tył, przód również tarcze wentylowane o odp. średnicy

- koła 18" lub 19" BBSy z polerowanym rantem

- pod maską chciałbym widzieć R36 jeśli jest to możliwe + nowa skrzynia biegów i odp. sprzęgło

- do tego odpowiedni wydech

- światła z przodu: angel eyes (czy da się zakosić same ringi z świateł od BMW, bo te firmowe strasznie słabo świecą?); tył: klary być może obłożone folią matową, jeszcze nie jestem pewien

- wygłuszenie auta pod audio oraz wygłuszenie komory silnika

- solidna instalacja car audio

- instalacja systemów ABS, TC, klimatyzacji

To mniej więcej wszystko, po drodze pewnie doszłoby kilka pierdół, a jeżeli uda mi się to wszystko zrobić, będę jeszcze myśleć nad uturbieniem silnika jeśli się uda.

Czy są jakieś firmy w Polsce, które się zajmują takimi operacjami? Czy jeżeli bym chciał podjąć się czegoś takiego to tylko i wyłącznie przez wożenie konkretnych elementów z garażu do garażu?
Stormy
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 13 paź 2012, o 00:00
Lokalizacja: UK

Wykonanie projektu

 

Postprzez Opik » 6 sie 2013, o 07:48

z każdym kolejnym akapitem - :hyhy:

wybacz, ale chyba nie masz pojęcia na co się rzucasz... W Golfie 18 wejdzie na mikro oponie i z szerokością felgi jak na dojazdówce, 19ka to chyba sama będzie musiała być żeby się zmieścić. To po 1. Po 2, napęd 4x4 to nie jest takie hop siup, pomijając fakt skrzyni biegów, wymiany całego zawiasu z tyłu, to musisz jeszcze ciąć budę. Także pozdro500. Kolejna sprawa - AR. Jest sporo osób które się tym z powodzeniem zajmują, ale znów - koszta, koszta. wsadzenie Rki jest jak najbardziej możliwe, Pro100 chętnie się wypowie w tym temacie :D Nie wiem też jak chcesz ocynkować budę, bo chyba nie rozebrać samochód do gołej blachy i dać do kadzi :hyhy: Podsumowując:

- silnik - ok 15-20 tys + położenie całej wiązki i kombinacje z wpakowaniem elementów pod maskę
- napęd 4x4 - cięcie budy, znów wymiana większości samochodu - myślę że 10 przekroczysz na bank.
- AirRide - w 3-4 klockach się zmieścisz za porządną instalację
- TC - cały układ hamulcowy + komputer z samochodu który to ma, dostrojenie przez jakiegoś magika - też spora sumka

pomniejszych fantazji nawet nie liczę ;) :lol:
-
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Stormy » 6 sie 2013, o 14:58

Ojć. Wiem, że to nie jest plug & play i że to wymaga zarówno dużych finansów jak i cierpliwości. Jeżeli znajdę kogoś kto podjąłby się zrobienia czegoś takiego to przeznaczyć na ten cel przewiduję 100-150k pln.

A 18" przecież się widziało nie raz. Czy to ja miałem jakieś zwidy?
Stormy
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 13 paź 2012, o 00:00
Lokalizacja: UK

Postprzez Opik » 6 sie 2013, o 15:14

wszystko zalezy od gleby i opony, przeciez nie.napisalem ze nie wejdzie, tylko ze musi byc stosunkowo waska felga 5,5-6" i malutka oponka na to. Moim zdaniem to nie wyglada w ogole, zwlaszcza. do. kombi, ale co kto lubi

jezeli mozesz taki hajs przeznaczyc na projekt to tylko zyczyc powodzenia ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez scyzormks » 6 sie 2013, o 15:20

wiesz co mogłbys miec za 150k? Jaki projekt mogłbys innego auta zrobic? Co cie skłoniło by akurat ladowac prawie cwierc banki w rumpla jakim jest golf 3?! :przestraszony:

Wiesz ile dzieci głoduje?
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

Postprzez Stormy » 6 sie 2013, o 15:49

Hahaha, no jeżeli ktoś woli ofiarować pieniądze na głodujące dzieci to ja mu nie zabraniam ;) mam nadzieję, że do 100k się wyrobię z tym projektem. Tylko pytanie kto czegoś takiego by się podjął, bo ja nie mam ani warunków ani czasu, żeby coś takiego robić.

Jeszcze pytanie takie: jeżeli to wszystko się uda złożyć do kupy to czy konieczne będzie jakieś wzmacnianie blachy? Bo dużo osób mi mówi, że jak będę miał ponad 200 kucy w Golfie to mi się blacha rozleci, ale nie wiem co do końca mają na myśli.
Stormy
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 13 paź 2012, o 00:00
Lokalizacja: UK

Postprzez scyzormks » 6 sie 2013, o 16:36

Jeśli nie masz czasu, to co za przyjemność w tworzeniu tego projektu?
Na moje oko szastasz kasa na lewo i prawo i idziesz na gotowca. Tez mi projekt :szok:
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

Postprzez Stormy » 6 sie 2013, o 17:41

Twoje oko nie widzi za wiele, więc niech nie wydaje osądów.
Jak się pracuje 12h dziennie, 6 dni w tygodniu po to żeby było mnie stać na taki projekt to chyba nic dziwnego, że nie ma się czasu ani siły na budowanie auta. Przyjemność mam z tego taką, że sobie buduję autko wg swojego własnego pomysłu i jeśli się wszystko uda to to będzie w większej części moje dzieło.
Stormy
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 13 paź 2012, o 00:00
Lokalizacja: UK

Postprzez Opik » 6 sie 2013, o 17:44

Nie szukaj firmy, razem z zaprzyjaźnionym mechanikiem ogarniemy temat :D w dupie mam obecną pracę, mów tylko ile płacisz, będę dłubał od rana do wieczora :lol:
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Stormy » 6 sie 2013, o 17:55

Hmm... Jeśli myślisz nad tym poważnie to to jest do dogadania. Trzeba byłoby zrobić konkretny kosztorys i rozłożyć to odp. w czasie, bo wiadomo, że tego się w 2 miesiące nie zrobi. Jeżeli myślisz o tym poważnie to wynagrodzenie adekwatne otrzymasz. Jak coś to kontakt na priv i dogadamy sprawę.
Stormy
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 13 paź 2012, o 00:00
Lokalizacja: UK


- - -



Powrót do Polecane Warsztaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość