Zwrotnica do głośników w podszybiu

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Zwrotnica do głośników w podszybiu

Postprzez bartis » 13 sty 2014, o 17:01

Witam,
ostatnio wymieniałem w moim golfiku głośniki i radio.
Radio kupiłem Clarion CZ202, głośniki w drzwiach to GMS 1865 (zamontowane na dystansach).
W podszybiu zostały głośniki Pioneer TS-G1048 (http://www.pioneer.eu/uk/products/archi ... /page.html) - takie już były przy zakupie auta.
Przeszkadza mi to, że te głośniki w podszybiu za bardzo grają niskie tony. Zamiast bas wydobywać się z GMS to bardziej słychać go z Pioneerow. Co daje nieciekawy efekt dudnienia w tapicerce.Może trzeba kupić jakąś zwrotnice do tego ? Albo najszybciej i najtaniej dać jakiś kondensator (jaki ?) coby ucinał niskie tony ?
Pozdrawiam,
Bartek.
bartis
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 paź 2012, o 22:14
Lokalizacja: Radomsko

Zwrotnica do głośników w podszybiu

 

Postprzez slavwek.ie » 13 sty 2014, o 18:10

Pozbądź się tych dziesiatek z deski i zamontuj tweetery zgodnie ze sztuką.
Odetniesz je od niskiego pasma kondensatorem np. 33uF
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez Michu! » 17 sty 2014, o 11:42

podepnę się pod temat aby nie zaśmiecać forum nowym :)
Mam w drzwiach głośniki GMS-1765 N i pytanie moje brzmi, czy moge do nich bezpośrednio podpiąć tweetery? bez żadnych zwrotnic lub kondensatorów? Podobno zwrotnica jest wbudowana w te GMS'y
Avatar użytkownika
Michu!
Badacz tematu
 
Posty: 345
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 11:30
Lokalizacja: Knurów
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez gawior » 17 sty 2014, o 14:45

Nie możesz podpiąć tweeterów, bo krótki ich żywot będzie. Zwrotnica w tweeterach odcina niskie pasmo, którego tweeter nie jest w stanie odtworzyć i które ze względu na swoją charakterystykę może uszkodzić, a raczej na pewno uszkodzi tweeter.
Zwrotnica przy tych GMS 1765, to cewka ( 6 dB/Oct ) filtrująca tylko i wyłącznie częstotliwość dla tego wooferka i nic więcej.

Tweeter gra od jakiegoś pasma w górę ( np od 2000Hz, czy innej częstotliwości ) i podanie mu całego pasma, czyli tak jak chcesz go podpiąć go wykończy.

bartis, zrób jak radzi slavwek.ie
Jednakże jak już chcesz zostać przy tych 10cm w desce i je odciąć, to kondek ( 2szt. po jednym ka głośnik ). Tyle że nieraz może to drożej wyjść niż kupno na allegro np. zwrotnic od Sinuslive NEO 25s ( cięcie 3000Hz ).

Jak chcesz podpiąć tweetery, to też może rozejrzyj się za zwrotnicami od Sinuslive NEO 25s, bo można je kupić za 25-30zł, ale i wołają po 50zł, więc trzeba wypatrywać na allegro.
Jak by coś, to świat nie kończy się tlko na tych zwrotniach, ale wychodzą tanio i są lepsze od zwrotek Peiying itp.
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Michu! » 18 sty 2014, o 10:05

dzieki za odpowiedź ;) pomyślę nad tymi zwrotnicami, jeszcze musze ogarnac jak to podlaczyc wszystko aby te glosniki w podszypiu wyrzucić..bo jak je odpinam to cala strona nie dziala
Avatar użytkownika
Michu!
Badacz tematu
 
Posty: 345
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 11:30
Lokalizacja: Knurów
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez slavwek.ie » 18 sty 2014, o 12:24

Michu!, do tweeterów żeby im nic się nie stało wystarczy bipolarny kondensator wpięty szeregowo, wartość najczęściej 4,7uF.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez Michu! » 18 sty 2014, o 23:50

Wybiorę się do sklepu elektrycznego w poniedziałek ;-) a nie wiesz czy będę musiał ciągnąć nowe kable od radia zamiast tej ori wiązki w którą wpięte są głośniki z podszybia? Bo bez nich nie ma sygnału w wooferach w drzwiach. Miałem już banalny pomysł na ucięcie końcówek i skręcenie kabli razem, ale nie będę psuć czegoś co jest zrobione tak jak powinno być i nie chcę spalić sprzętu..
Avatar użytkownika
Michu!
Badacz tematu
 
Posty: 345
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 11:30
Lokalizacja: Knurów
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez slavwek.ie » 20 sty 2014, o 09:45

Michu! napisał(a):Bo bez nich nie ma sygnału w wooferach w drzwiach
Nie będzie sygnału na woofery, bo instalacja w mk3 jest tak zaprojektowana, że z radia kable idą na podszybie i tam rozwidlają się do drzwi. W fabrycznych tweeterach masz podwójne wtyczki - to jest właśnie rozgałęzienie.
Możesz obciąć wtyczki i skręcić/polutować kable, jak zmienisz tweetery to już wtyczki nie będą ci potrzebne.
Co do kondensatora, to możesz wykorzystać ten który masz przy fabrycznych tweeterach, ma odpowiednią wartość.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez Michu! » 20 sty 2014, o 11:53

to jednak nie miałem głupiego pomysłu ze skręceniem kabli (oczywiście będą polutowane i przynajmniej zabezpieczone taśmą izolacyjną).
Dzieki za pomoc :ok:
Avatar użytkownika
Michu!
Badacz tematu
 
Posty: 345
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 11:30
Lokalizacja: Knurów
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości