Zestaw głośników przód (podszybie + drzwi) wzmacniacz.

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez slavwek.ie » 9 lut 2014, o 08:14

W takim razie 2XL lepiej się sprawdzi.
mówiąc o starannej aplikacji mam na myśli solidne tłumienie drzwi, z uwagi ze to 3d, otwory technologiczne zakrywal bym blachą a nie samymi matami.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

 

Postprzez jendrooo » 9 lut 2014, o 10:29

1. slavwek.ie a gdybym miał tylko jeden wzmacniacz to dałoby radę jakoś to połączyć w całość bym w tylko jednym wzmaku ustawił oddzielnie przód i oddzielnie tył (sub)? Już bez kombinowania z rozdzielaczem sygnału.


Obrazek Obrazek

2. Czy dałoby radę tak podłączyć zestaw pod wzmak 4-kanałowy?

3. Oprócz zestawu na przód Powerbass 2XL polecasz jakis inny lepszy w okolicach tej ceny -+100zł?
jendrooo
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 12 lis 2013, o 14:03
Lokalizacja: Siedliszcze

Postprzez slavwek.ie » 9 lut 2014, o 10:38

Rozdzielacz sygnału musisz zastosować, bo masz wyjście na 1 parę sygnału a wzmacniacz wymaga 2 wejść.
W tej konfiguracji nie masz kontroli nad przodem i subem z poziomu radia, po prostu wszystko regulujesz na wzmacniaczu i tyle.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez jendrooo » 9 lut 2014, o 11:04

slavwek.ie napisał(a):Rozdzielacz sygnału musisz zastosować, bo masz wyjście na 1 parę sygnału a wzmacniacz wymaga 2 wejść.
W tej konfiguracji nie masz kontroli nad przodem i subem z poziomu radia, po prostu wszystko regulujesz na wzmacniaczu i tyle.


Mówisz o takim rozdzielaczu który będzie przyradiu tak?

Obrazek

A powiesz mi czy wystarczą te głośniki czy może są jakieś lepsze które poleciłbyś tak 400-600zł? Chodzi mi o zestaw na przód.

[ Dodano: 2014-02-09, 10:12 ]
Czyli mam podłączyć dwa kable rca od radia pod jeden wzmacniacz pod wejścia "IN"?
Ale wtedy chyba nie będę mógł sterować z radia samym subem tylko ustawienia będą wpływały również na przód ,tak?
jendrooo
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 12 lis 2013, o 14:03
Lokalizacja: Siedliszcze

Postprzez slavwek.ie » 9 lut 2014, o 12:04

Czyli mam podłączyć dwa kable rca od radia pod jeden wzmacniacz pod wejścia "IN"?
Ale wtedy chyba nie będę mógł sterować z radia samym subem tylko ustawienia będą wpływały również na przód ,tak?
Rozdzielacz zastosuj przy wzmacniaczu, wówczas nie musisz ciągnąć od radia 2 przewodów sygnałowych tylko jeden. Rozdzielasz sygnał tuż przed wzmacniaczem i gotowe.
W tej opcji trzeba zastosować taki rozdzielacz:
Obrazek

Logicznym jest, że skoro podajesz jeden sygnał rozgałęziony, to jednocześnie sterujesz dwoma wejściami wzmacniacza (przód i tył), zarówno głośnością jak i częstotliwościami filtrów itd.
Twoje radio jest na tyle proste, że i tak niewiele masz tam do regulowania, nie przejmował bym się, wyregulujesz wszystko na wzmacniaczu.
Jednego czego można żałować, to osobnego sterowania subwooferem, bo to dość wygodne z poziomu radia.

Co do głośników, ciężko powiedzieć co tobie będzie odpowiadało, 2XL to mocny zestaw dający nieźle popalić (przy poprawnym montażu zaznaczam) w tej półce cenowej gra przyzwoicie, tweeter dość namolny ale da się słuchać
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez jendrooo » 9 lut 2014, o 12:13

8-) slavwek.ie jesteś wielki i masz cierpliwość do takich osób jak jak tzn. bez większego pojęcia :) Duże piwo :super: dla ciebie i jeszcze raz dzięki, można zamknąć temat.

[ Dodano: 2014-03-24, 19:27 ]
Jeśli komuś się to przyda, to zakupiłem sobie taki zestaw:
- Zestaw odseparowany PowerBass S-6C
- Wzmacniacz Crunch 1000.4 4-kanałowy
- Sub Powerbass S-10C
- Kable Hollywood (zasilanie 10mm2, przewód sygnałowy 4xRCA)
- Oddzielnie kable do wooferów (2,5mm2) i Suba (6mm2)
- Dystanse do Golfiny
- Radio jakie posiadam to Pioneer MVH-160UI (4xRCA)

Teraz tylko czekać na ciepły weekend i zabieram się za wygłuszanie drzwi.
jendrooo
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 12 lis 2013, o 14:03
Lokalizacja: Siedliszcze

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości