Zasilanie radia z akumulatora

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Zasilanie radia z akumulatora

Postprzez Kubix » 15 sie 2014, o 23:23

Siemka
Od zakupu golfa mam drobny problem z radiem tzn. po zwiększeniu głośności przerywa lub się po prostu resetuje. Taki sam problem jest gdy zwiększę bass - im większy tym mniejszą głośność można ustawić.
Jednocześnie jak mi przerywa/resetuje się widać jak podświetlenie radia się zmniejsza, dokładnie tak jakby dostawało za mało prądu.
Wpadłem więc na pomysł żeby puścić zasilanie bezpośrednio z akumulatora, wtedy napięcie będzie stałe i nie powinno mi przerywać. Jednak tutaj rodzi się pytanie: jaki bezpiecznik najlepiej by było zamontować po drodze (dla bezpieczeństwa) oraz czy ktoś już podłączał radio w ten sposób ?
Dla informacji, radio które posiadam to Pioneer DEH-4000UB

Z góry dzięki za pomoc ;-)
Avatar użytkownika
Kubix
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 11 lip 2014, o 21:14
Lokalizacja: Poznań
Rocznik: 1993
Silnik: ABD
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Zasilanie radia z akumulatora

 

Postprzez prezesik » 16 sie 2014, o 00:53

Fabrycznie w radiach są montowane bezpieczniki 10 i chyba 20 A. Taki bezpiecznik załóż na przewodzie (+) zaraz przy akumulatorze.
Radia tak są z reguły podłączane.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez gawior » 16 sie 2014, o 18:13

W każdym aucie podłączam radio bezpośredni z akumulatora ( pomimo że radio nie zasila głośników, tylko wzmacniacze ). Radio ma własny bezpiecznik dobrany pod nie same. Na kabel daje się bezpiecznik zabezpieczający właśnie te kable zasilające przez zjaraniem w przypadku zwarcia.
Daj bezpiecznik 10A najlepiej w oprawce na kablu w odległości jak najkrótszej od akumulatora ( np. 10cm ). Zabezpieczy on je przez zagotowaniem się w przypadku zwarcia i pójdzie tylko bezpiecznik.
Kod: Zaznacz cały
http://allegro.pl/oprawa-bezpiecznika-samochodowego-na-kabel-nozowy-i4445333648.html

Kable zasilające daj 2x2,5mm^2
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron