Zaklinowana karta SD w panelu nawigacji

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Zaklinowana karta SD w panelu nawigacji

Postprzez Cypisek » 6 kwi 2022, o 10:09

Witam wszystkich!

Jest to mój pierwszy post tutaj i przepraszam jeśli to jest jakoś nie w temacie, ale potrzebuję pomocy!

Moja dziewczyna właśnie dostała MK7.5 2019 GTi (zarejestrowany w listopadzie 2019) i jest dziwny problem z kartą SD do nawigacji. Nie możemy jej wyjąć i wygląda na to, że ma jakąś osłonę wokół karty uniemożliwiającą jej wyjęcie.

Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Patrząc na wersję oprogramowania nawigacji, jest to 2019/20, więc przypuszczam, że nie było aktualizowane w ogóle, od początku, a karta SD nigdy nie była wyjmowana.

Czy ktoś z Was ma może pomysł co z tym zrobić?
Cypisek
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 kwi 2022, o 10:04
Lokalizacja: Poznań
Rocznik: 2019
Silnik: GTi
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Zaklinowana karta SD w panelu nawigacji

 

Re: Zaklinowana karta SD w panelu nawigacji

Postprzez MargaretBrown89 » 7 kwi 2022, o 09:27

Mechanizm gniazda może ulec uszkodzeniu. Miałem taki przypadek, ale po wielu próbach karta w końcu wysiadła, więc nie mogę pomóc w kwestii techniki. Jeśli jest to karta mikro w adapterze i uda Ci się ją wyjąć, nie wkładaj jej z powrotem!
Przenieś dane na pełnowymiarową kartę i spróbuj tego.
Karty SD różnych marek różnią się między sobą w niewielkim stopniu. Po tym, jak zepsuła się karta Transcend, używam tylko Sandisk (ale dożywotnia gwarancja zadziałała).
MargaretBrown89
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 kwi 2022, o 09:26
Rocznik: 1995
Silnik: 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Zaklinowana karta SD w panelu nawigacji

Postprzez wstroneslonca » 13 gru 2022, o 12:43

Ja miałem coś takiego i ogólnie rzecz biorąc to w dużej mierze kwestia przypadku. Pamiętam sytuację jak miałem nowiutką kartę SD która tak się zaklinowała i podczas próby jej wyjęcia wszystko się pokićkało i popsuło. Niestety, trzeba wielkiej zręczności a przecież tak nie powinno być.

___________________________________________
https://zdrowypakiet.pl/medipakiet-opinie
wstroneslonca
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 lip 2022, o 11:27
Rocznik: 1999
Silnik: 442
Paliwo: CNG
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości