zabudowa nadkola w hatchbacku z wooferem bez wzmacniacza

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

zabudowa nadkola w hatchbacku z wooferem bez wzmacniacza

Postprzez ci-nek » 28 sty 2013, o 15:07

Witam. Mam aktualnie radio Sony MEX-BT2500 4x52W. Na przód mam podłączone Hetz DCX 165 2x120W które po wygłuszeniu graja dla mnie satysfakcjonująco. Odczuwam lekki niedobór w niskich tonach i chce sobie w wolnym czasie zrobić zabudowe do bagażnika na prawe nadkole bo jest puste. O tyle o ile będę umiał wykonać skrzynię (jak mi się wydaje, ale wszelkei wskazówki mile widziane - jak mocować itp), to gorzej juz z doborem głośnika. Nie chce instalować wzmacniaczy itp. Chce wykorzystać wolne kanały w radio.

Co polecacie, jaki głośnik będzie się wg was nadawał i co jeszcze poza głośnikiem trzeba by było zainstalować (filtry? jakie?). Jak połączyć dwa kanały w jeden? Cena 200-250zł.
ci-nek
Gaduła
 
Posty: 738
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 22:05
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

zabudowa nadkola w hatchbacku z wooferem bez wzmacniacza

 

Postprzez killah » 28 sty 2013, o 18:12

ciekaw jestem jak chcesz zrobić suba pod radiem. Daję końcówce mocy w radiu 30 sec życia w najlepszym wypadku
killah
 

Postprzez ci-nek » 28 sty 2013, o 18:15

dlaczego?


uściślając, nei chce żeby dzwięk był słyszalny z pół kilometra, chodzi mi tylko o dodatkowe basy z tyłu. to auto na codzień, a nie na konkursy caraudio
ci-nek
Gaduła
 
Posty: 738
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 22:05
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

Postprzez killah » 28 sty 2013, o 18:22

ci-nek napisał(a):dlaczego?


uściślając, nei chce żeby dzwięk był słyszalny z pół kilometra, chodzi mi tylko o dodatkowe basy z tyłu. to auto na codzień, a nie na konkursy caraudio


bas nie ma źródła wiec daj swoim głośnikom "120w" trochę dobrej energii w postaci wzmacniacza i zapomnisz o swoim pomyśle dokładania 20 dodatkowych głośników pod samo radio.

btw Twoje głośniki to 60 RMS więc wzmak duży im niepotrzebny - czyt drogi.
killah
 

Postprzez gello1 » 28 sty 2013, o 19:28

killah napisał(a):daj swoim głośnikom "120w" trochę dobrej energii w postaci wzmacniacza i zapomnisz o swoim pomyśle dokładania 20 dodatkowych głośników pod samo radio.
dokładnie dołóż wzmaka i dopiero głośnik będzie pracował.
Jak tutaj dla przykładu:

http://www.youtube.com/watch?v=omok66M5h8I
Avatar użytkownika
gello1
Gaduła
 
Posty: 723
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 15:51
Lokalizacja: LKS

Postprzez ci-nek » 28 sty 2013, o 20:14

Nie otrzymałem niestety logicznej odpowiedzi na pytanie dlaczego radio wytrzyma na wooferze tylko 30 sekund.

Nie zrozumieliśmy sie też w kwestii samego basu. Przypomnę ze nie potrzebuję by drgała mi cała karoseria, a ludzie z drugiego końca ulicy slyszeli ze nadjeżdżam.

Z moich DCX jestem zadowolony na miarę ich możliwości i nei widzę ani potrzeby osobiscie dlamnie, ani też finansowego sensu dokłądania do głośników z tej półki wzmacniacza... bawienia się w ciagniecie kabli itp. Nie chce instalować żadnego wzmacniacza. Na pewno jeżeli miałbym to robić, to nie na głośnikach trójdrożnych (lub dwu).

Powtórzę jeszcze raz, chce w bagażniku zainstalować głośnik niskotonowy w zaimprowizowanej skrzynce zbudowanej dookoła prawego nadkola. Przewiduję ze bedzie to najsłabszy możliwy niskotonowy, jak narazi eznalazłem tylko Tonsila 120W. Pytanie brzmi co muszę dodać do głośnika żeby móc podpiąć go pod dwa (z 4) kanały i nei zrobić zwarcia oraz czy i ew jaki filtr zastosować.
Czy takie coś ma sens i czy jest to fizycznie wykonalne. Powtórzę - nie buduje jeżdżącej dyskoteki. Chce mieć troche więcej basu najprostszym kosztem (skrzynia + głośnik, bo kable mam dawno pociagnięte).
ci-nek
Gaduła
 
Posty: 738
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 22:05
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

Postprzez phase » 28 sty 2013, o 20:32

To zacznij od podstaw FAQ Nazara może to Ci rozjaśni.
Avatar użytkownika
phase
Czytacz
 
Posty: 66
Dołączył(a): 9 sty 2013, o 23:08
Lokalizacja: Wawa

Postprzez ci-nek » 28 sty 2013, o 20:37

Dzięki za wyczerpujacą odpowiedź ;) umiem uzywać googli ;)
ci-nek
Gaduła
 
Posty: 738
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 22:05
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

Postprzez ci-nek » 28 sty 2013, o 21:54

żyje w takim wyimaginowanym świecie pełnym naiwności ze moze kiedyś na jakimś forum doczekam sie prostej odpowiedzi na proste pytanie


nei rozumiem czym kierują się ludzie zabierajacy głos, których jedynym celem jest podkurwianie innych.

tak, jestem leniwy, nie chciało mi się szukać... a to np dlatego ze nie potrzebuje skomplikowanej odpowiedzi a co za tym idzie posiadania wiedzy jaki to kondensator trzeba, bo ten jest lepszy od innego, a moze zrobić to na mostku darlingtona....

proste pytanie, prosta odpowiedź, tak ja to widze... czasami niektórym ciężko, wolą się wyładować na innych zamiast albo pomóc, albo sie nie odzywac
ci-nek
Gaduła
 
Posty: 738
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 22:05
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

Postprzez chomik » 28 sty 2013, o 21:59

poprostu nawet nie bedzie tego słychać ze cos gra w bagażniku ;]
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez ci-nek » 28 sty 2013, o 22:02

a kiedy "będzie słychac", jakie parametry będą "słyszalne"?
ci-nek
Gaduła
 
Posty: 738
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 22:05
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

Postprzez phase » 28 sty 2013, o 22:04

Możesz sobie użyć jakiekolwiek mosty.

Skoro pytasz i dostajesz odpowiedź to bądź uprzejmy skorzystać z podpowiedzi

A jak nie to kup cokolwiek i ciesz się się tym.
Avatar użytkownika
phase
Czytacz
 
Posty: 66
Dołączył(a): 9 sty 2013, o 23:08
Lokalizacja: Wawa

Następna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości