Zabudowa boczku Golf 3

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Zabudowa boczku Golf 3

Postprzez Andrej » 15 lis 2012, o 23:33

Siemaneczko !
Słuchajcie mam do was pytanie czy robił ktoś już kiedyś zabudowę lewej wnęki w bagażniku pod głośnik basowy ? Głównie chodzi mi o to jak wykonać zabudowę. Czyli jak ja zrobić i z czego najlepiej ? Bo z tego co czytałem to najlepiej wsadzić tam hertz-a 20cm jakiegoś i podobnież ogarnia i że po zabudowie skrzynia ma ok 20 litrów. Tylko problem w tym że nie wiem z czego i jak ją wykonać.
Andrej
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 13 lis 2012, o 15:18
Lokalizacja: Olsztyn

Zabudowa boczku Golf 3

 

Postprzez bogib184 » 16 lis 2012, o 11:00

Jeżeli liczy się każdy litr, to najlepiej z żywicy i maty szklanej, front z płyty MDF. Jeżeli wygospodarował byś 20 litrów, to nie ładuj 8", tylko 10" - dużo fajniejsze wrażenia :) Żeby wykonać zabudowę z żywicy, to tradycyjnie - demontaż tapicerki na nadkolu, wyłożyć folią, następnie jakieś prześcieradło dokładnie poprzyczepiać, nasączyć żywicą, jak zaschnie wyjąć i rozpocząć zabawę z nakładaniem kolejnych warstw maty i żywicy. Grubość zadowalająca to pow. 1 cm grubości. Później front z płyty mdf zamocować, okleić. Powiem od razu, że jest z tym zabawy sporo i koszty też nie są najniższe. Wykonać całość z MDF, to też docinania od groma - już ze 4 -5 skrzyń wykonałem z płyt i jest to tak czasochłonne, że już mi się odechciewa :) Teraz preferuję tradycyjne pudła, a jak miał bym ochotę na zabudowy, to za pieniądze niech ktoś mi zrobi :D
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez Andrej » 21 lis 2012, o 16:41

Dzięki wielkie za podpowiedź
A mam jeszcze jedno pytanie jaki najlepiej głośnik wstawić pod tą zabudowę ?
Myślałem nad JBL GTO 804
Andrej
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 13 lis 2012, o 15:18
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez bogib184 » 21 lis 2012, o 19:49

Jeżeli 8", to jak byś wygospodarował 20 litrów, to można pobawić się w zrobienie skrzynki Bass reflex, chociaż dla JBL będzie pewnie mało, bo kojarzę, że on ma 18 litrów netto, czyli jak doliczysz głośnik i port, to będzie za mało, ale dla RE8S4, Helixa W8/P8 już by coś wydumał, zaś 20 litrów zamknięta, to znowu zdecydowanie za duża na jakikolwiek głośnik 8". Wtedy można już dobrą 10" zaaplikować, a ta już i czuprynę ruszy ;-) Dla 8" uniwersalną pojemnością może być 10 litrów netto zamknięta, nawet i nieco więcej. Zrobić 13 - 14 litrów, wtedy dla 8" będzie dobrze. W takiej pojemności to wiele ósemek zagra - JBL, RE Audio, RF, Helix w8, AS HX08SQ. Hertz ES 200 odpada - jak ktoś słuchał w BR, to wie dlaczego :-D 20 litrów jak bym miał ładnie zabudowane w boczku, to bym sobie sprawił Helixa P10 i by był miód malina ;-)
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości