za duży glośnik do drzwi - co podłożyć ?

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

za duży glośnik do drzwi - co podłożyć ?

Postprzez seboljeiv » 19 cze 2009, o 23:39

kupilem te dystansy od POWE i wszystko ładnie zamontowalem ( troche rzeźby było przy wycinaniu dziury w boczku,kto robil sam bez narzedzi to zapewne wie), zajebiscie gra nawet bez zakladania boczka, i wygluszenia, to znaczy slysze straszna roznice pomiedzy tym jak byl przykrecony glosnik do tego plastiku boczka a teraz jak jest do dystansu z mdfu...

ale problem mam taki ze juz wszystko zlozylem - opuszczam szybe a tu QPA wielka, szyba nie moze zejsc do samego dołu bo magnes glosnika jest na tyle duzy ze hamuje mechanizm szyby ktory schodzi po prowadnicy za dystansem
i pytanie mam takie: CO PODŁOZYĆ POD DYSTANS, ewentualnie pod glosnik od przodu dystansu zeby wysunąć cały glosnik do przodu o centymetr, ale zeby troszke "amortyzowalo" zeby drgania nie byly przenoszone z mdfu na blache i odwrotnie??
seboljeiv
Czytacz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 14 paź 2007, o 23:39
Lokalizacja: wawa

za duży glośnik do drzwi - co podłożyć ?

 

Postprzez Pascal » 20 cze 2009, o 06:08

seboljeiv napisał(a):ewentualnie pod glosnik od przodu dystansu zeby wysunąć cały glosnik do przodu o centymetr, ale zeby troszke "amortyzowalo" zeby drgania nie byly przenoszone z mdfu na blache i odwrotnie??


Jezeli chcesz zeby amortyzowało to musisz podłożyć jakaś gumę...moze jakies podkładki gumowe lub coś takiego...
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez szczurens » 20 cze 2009, o 15:09

Powiem Ci szczerze, że obojętnie co byś nie podłożył to już na pewno nie zagra to tak jak teraz. Podłożenie coś między głośnik a dystans może spowodować nieszczelność. Zaś jeśli podłożysz coś między dystans a blache to już to nie będzie takie sztywne i mogą powstać drgania. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest chyba założenie nowego "głębszego" dystansu, albo zostawienie tak jak jest bo przecież rzadko kiedy opuszcza się całkowicie do dołu szybe. Wielkim znawcą jednak nie jestem więc może sie myle i istnieją jakieś sposoby o których nie mam pojęcia...

Mam nadzieję, ze wybierzesz najsensowniejsze rozwiązanie

pozdrawiam
Moje 3 największe miłości:
->moja przyszła żonka
->Górnik Zabrze
->moja czarna bestia VW Golf III 1.8 GT -->a to on http://www.golf3.pl/topics2/czarna-best ... t16546.htm
Avatar użytkownika
szczurens
Czytacz
 
Posty: 90
Dołączył(a): 4 lis 2008, o 15:17
Lokalizacja: Gaszowice/Rybnik/Śląsk

Postprzez zombek » 20 cze 2009, o 15:12

Najlepiej dać nowy głębszy dystans, ewentualnie dokleić pierścień z mdf do strarego.
Mój czarnulek :D
Kliknij tu
Avatar użytkownika
zombek
Czytacz
 
Posty: 82
Dołączył(a): 12 wrz 2008, o 23:45
Lokalizacja: ZS


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości