Wzmacniacz nie daje znaku życia

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Wzmacniacz nie daje znaku życia

Postprzez zicer » 16 lut 2013, o 00:27

Dziś jechałem do pracy, słuchałem sobie na normalnej głośności muzyki, nagle bas ucichł, sprawdziłem połączenia zasilania - wszystko ok, bezpieczniki całe, miernikiem sprawdziłem również że prąd dochodzi aż do samego wzmacniacza. Kabel sygnałowy od radia również na swoim miejscu. Wzmacniacz nowy, zakupiony w listopadzie. Żadna dioda się nie świeci na wzmaku. Jaka może być przyczyna?
Avatar użytkownika
zicer
Badacz tematu
 
Posty: 182
Dołączył(a): 3 wrz 2012, o 13:42
Lokalizacja: Kuźnica (Podlaskie)

Wzmacniacz nie daje znaku życia

 

Postprzez bogib184 » 16 lut 2013, o 05:51

Masz gwarancję, to oddaj. Skoro wszystko na swoim miejscu, prąd dochodzi, to trzeba oddać "nowy" wzmacniacz, niech naprawią, bo jak żadna dioda się nie świeci, to kiepsko to wygląda :-D
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez brzesiu » 16 lut 2013, o 16:06

Podmień bezpiecznik jeszcze. Czasem one potrafia sie tak przepalić że na pierwszy rzut oka wyglądają na dobre.
Sprawdz czy sygnał załączający dochodzi albo wez na krótko 12v od zasilania.
Jak to nie pomoże to niech servis sie tym bawi od tego jest gwarancja
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia mojego firmowego Bloga https://www.rabbittranspoland.com/pl/blog a gdyby ktoś potrzebował taksówki na lotnisko w Gdańsku zapraszam na stronę https://www.rabbittranspoland.com/pl
brzesiu
Badacz tematu
 
Posty: 298
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 16:04
Lokalizacja: Gdańsk
Rocznik: 1993
Silnik: 1z
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez zicer » 18 lut 2013, o 23:27

Heh, mój błąd, skrzynia nie umocowana i zerwał się cienki kabel sygnałowy ze wzmacniacza i radio go nie włączało :P
Avatar użytkownika
zicer
Badacz tematu
 
Posty: 182
Dołączył(a): 3 wrz 2012, o 13:42
Lokalizacja: Kuźnica (Podlaskie)

Postprzez bogib184 » 18 lut 2013, o 23:50

No Twój, bo jak pisałeś, że prąd dochodzi do wzmacniacza, to zakłada się, że mierzyłeś na wszystkich zaciskach (+,-, Rem) :-P Dobrze, że śmiga ;-)
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez Harry » 20 lut 2013, o 18:07

To może ja sie podłacze do tematu. Mam Radio Sony X-plode podłączyłem tube wzmacniacz wszystko ładnie gra. Pytanie jest takie kiedy przełączam na CD wzmacniacz gasnie i tył nie gra. Czym to może byc spowodowane??
Harry
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 11:33
Lokalizacja: Bytom

Postprzez gawior » 20 lut 2013, o 19:27

Pewnie zamiast przewodu REM ( remote ) podłączyłeś do wzmacniacza przewód wysuwający antenę.
Jak słuchasz radia, to radio podaję napięcie, żeby wysunąć i podtrzymać wysunięta antenę. Jak włączasz CD, to radio odłącza antenę i jej zasilanie, która powinna się schować, a u ciebie odłącza się wzmacniacz.

Podłącz prawidłowo przewód REM do wzmacniacza tak ja powinno być, a nie przewód od zasilania anteny wysuwanej i wszystko wróci do normy :)
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości