Wyciszanie wnętrza

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Wyciszanie wnętrza

Postprzez Piotrek » 20 lip 2007, o 17:29

Witam, może na forum jest paru fascynatów tej tematyki? Piszczie co wiecie na ten temat, jak w prosty i nie drogi sposób wyciszyć samochód. Ten temat wpadł mi do głowy kiedy to wszystko w moim autku zaczęło ostro rzęzić i klekotać po włączeniu radyjka (i to seryjnego:)).
Mam nadzieje, że temat wam się spodoba i będziecie mogli coś mądrego napisać. Pozdrawiam
Piotrek
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 30 cze 2007, o 15:21
Lokalizacja: Strzegowo/Mława

Wyciszanie wnętrza

 

Postprzez MediaX » 24 lip 2007, o 15:09

pozwole sobie zacytowac kolege ,,kacjen"-a

WYGŁUSZENIE DZRZWI I MONTAŻ WOOFERA

Na wstępie uprzedzam, że to będzie opis domowego wygłuszania przy niskich nakładach budżetowych bez kupowania produktów profesjonalnych marek takich jak Dynamat, bo na te trzeba wydać kilkaset złotych do wygłuszenia całego auta nawet kilka tysięcy złotych.

- wygłuszenie ma na celu usuniecie rezonansów drzwi, i stworzenie czegoś w rodzaju komory dla głośnika – dzięki temu polepszy się BASS!

- Potrzebne są:
– MATY albo APP (te miękkie) albo maty Dekarskie z folią aluminiową sprzedawana w rolkach w supermarketach. APP dostaniemy w sklepie lakierniczym, ale one maja wady, bo zimą robią się twarde. Maty dekarskie są cienkie niestety, ale utrzymują plastyczność (można mieszać oba produkty). Koszt mat jest stosunkowo niewielki (wystarczy od kilkudziesięciu do stu zł za porządne wytłumienie pary drzwi)
- suszarka lub nagrzewnica do rozgrzewania mat
- rozpuszczalnik do zdjęcia brudu i resztek kleju z drzwi
- nożyk
- małe ilości gąbki lub filcu do zabezpieczenia cięgien i kabli (żeby się nie obijały)
- 3 piwka i parę godzin czasu

Zdjęcie tapicerki to indywidualna sprawa każdego auta. Zazwyczaj są to śruby po bokach płatu tapicerki, śruby przy klamce i zatrzaski

Kiedy zdejmiesz tapicerkę musisz pozbyć się folii kleju i odtłuścić/oczyścić blachy.

Matą obklejamy oba płaty blachy, ten, który jest zewnętrzną blachą auta i ten z dziurami, który zobaczymy po zdjęciu tapicerki. Dziury w blachach musza być zaklejone na sztywno tak żeby drzwi utworzyły komorę rezonansową ( do tego warto użyć mieszanki twardych miękkich mat) Niektórzy w zaawansowanych instalacjach wstawiają w dziury nawet blachy żeby usztywnić konstrukcję. Twarde maty trzeba rozgrzewać przed przyklejeniem suszarką lub nagrzewnicą.

Zanim zakleisz drzwi i odetniesz sobie dostęp do wnętrza drzwi musisz zabezpieczyć kable i cięgna tak żeby nie hałasowały. PAMIĘTAJ cięgna muszą chodzić luźno, bo inaczej będą się zacinać zamki. Druga sprawa to fakt, że wewnątrz drzwi bywa wilgotno, więc nie wolno przesadzić z materiałami chłonącymi wodę, a nawet ograniczyć je do minimum. Nie zaklejajcie dziur odpływowych w drzwiach (są na dole) chyba ze planujecie tam hodować rybki.

Można tez wygłuszyć płat tapicerski, żeby nie obijał się o drzwi. Do tego celu m,zna użyć różnych matriałów - np. gabki Pasty blachogum która nadaje się też do blach, ale jej nie używałem więc nie napiszę o niej zbyt dużo. (podobno jest OK)

W 99% przypadków potrzebne są poprawki, bo po złożeniu drzwi coś jeszcze hałasuje – bądźcie, więc cierpliwi Testujcie wygłuszenie jakąś basującą muzyką najlepiej same niskie tony.

Wygłuszyć oczywiście można cały samochód.. drzwi, sufit, bagażnik podłogę, nadkola itd. – zyskujemy w ten sposób sporo, bo dźwięk zostaje w aucie a z zewnątrz dociera mniej hałasów. ale tyje, więc ściganci nie bedą zadowoleni z dodatkowych kilogramów (wogule audio to balast )

To by było z grubsza, jeśli chodzi o wytłumienie, zabierając się do tego warto wykonać jeszcze jedną ważną operację
MediaX
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 23:59
Lokalizacja: male miasto

Postprzez Piotrek » 27 lip 2007, o 11:23

Witam, już niedługo zabiorę się za wytłumienie swojego autka. zrobiłem już dystanse pod przednie głośniki, zakupiłem maty APP i zobaczymy może coś się zmieni. ;) Pozdrawiam
Piotrek
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 30 cze 2007, o 15:21
Lokalizacja: Strzegowo/Mława

Postprzez MediaX » 27 lip 2007, o 12:15

no no :-D porob jakies fotki i wstaw :mrgreen: napewno komus sie przydadza ;-)
a te dysanse sam wyklepales?? :-D
MediaX
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 23:59
Lokalizacja: male miasto

Postprzez lysypiast23 » 9 sty 2008, o 18:35

Witam.Czy ktoś już spróbował sposobu wygłuszenia drzwi a chodi mi o 5d .Może ma ktoś jakieś fotki.Pozdro
lysypiast23
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 sty 2008, o 21:43
Lokalizacja: Piastów koło Wwa


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości